Ісламістське угруповання «Ісламська держава» фінансувала свої атаки в Європі та доставила військове обладнання для нападів в Іспанії через компанію, яка працює в уельському Кардіффі.

Ісламістське угруповання «Ісламська держава» фінансувала свої атаки в Європі та доставила військове обладнання для нападів в Іспанії через компанію, яка працює в уельському Кардіффі.

Про це з посиланням на документи ФБР повідомляє The Sunday Times.

Зазначається, що через афілійовані фірми переказувалися «тисячі фунтів» готівкою 32-річному американському екстремістові Мохаммеду Елшінаві в американський штат Меріленд.

Видання пише, що у злочинній схемі використовувалася компанія Ibacstel Electronics, через яку загалом відправили 7,7 тисячі доларів. За даними видання, ці гроші призначалися на теракти в США чи завдання збитків у країні. Окрім цього, операції ІД, які проводилися через Кардіфф, призначалися на програмне забезпечення, що дозволяє запускати ракети.

Також у видання опинилися документи з судів, які вказують на шлях, який пройшли пов'язані з уельськими компаніями люди для маскування своїх дій.

The Sunday Times зазначає, що через уельські компанії терористи доставили до Іспанії безпілотники для спостереження, які здатні ідентифікувати «цільові місця розташування».

У документах йдеться, що доставка відбулася влітку 2015 року на адресу в Мадриді. Хто отримав замовлення і чи залишилося обладнання у країні, не відомо.

Нагадаємо, у четвер 17 серпня в Іспанії відбулась серії терористичних атак.

Спочатку на бульварі Рамблас у центрі Барселони вантажівка в’їхала у натовп. Поліція визнала наїзд у центрі Барселони терактом. За останніми даними, внаслідок атаки у Барселоні загинули 13 та постраждали 100 людей. Пізніше стало відомо, що внаслідок теракту постраждали громадяни 24 країн, українців серед них немає.

Згодом у курортному місті Камбрільс в Каталонії під час спецоперації застрелили 5 підозрюваних під час спроби вчинити теракт. За даними поліції восьмеро людей постраждали.

Відповідальність за теракт у Барселоні взяла на себе «Ісламська держава».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖАтаки в Іспанії: що відомо про теракти.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Поділитись: