Іспанія прагне отримати право вето щодо будь-яких домовленостей, які стосуються Гібралтару, в ході переговорів щодо виходу Великої Британії з Євросоюзу.

Іспанія прагне отримати право вето щодо будь-яких домовленостей, які стосуються Гібралтару, в ході переговорів щодо виходу Великої Британії з Євросоюзу.

Про це заявив міністр закордонних справ Іспанії Альфонсо Дастіс, передає Deutsche Welle.

Міністр розраховує на підтримку ЄС у цьому питанні. «Іспанія є країною-членом ЄС і відтак у питанні Гібралтару ЄС зобов'язаний стати на сторону Іспанії», – сказав він.

Також зауважується, що минулого тижня Брюссель допустив, що готовий надати Мадриду право вето.

Крім того, Дастіс заявив, що Мадрид не зацікавлений у встановленні кордону з Гібралтаром після Brexit, оскільки це нашкодить економіці обох країн.

«Якщо Лондон вдасться до заходів, які нашкодять правам європейців, ми вчинимо те саме щодо британців», – зазначив Дастіс.

Раніше прем'єр-міністр Тереза Мей заявила, що Велика Британія ніколи не визнає суверенітет іншої держави над Гібралтаром «всупереч волі» його жителів.

А колишній лідер британських консерваторів Майкл Говард припустив, прем’єрка Британії може почати війну за Гібралтар, і піти шляхом Маргарет Тетчер, яка свого часу не стала миритися з можливою втратою Фолклендських островів.

29 березня прем’єр-міністр Великої Британії підписала лист про початок Brexit.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Команда на вихід: Велика Британія розпочала «Брексит»

Нагадаємо, що влітку 2016 року Гібралтар почав переговори щодо збереження членства в ЄС.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile