Цей тиждень є піковим за кількістю нових інфікувань коронавірусом в Іспанії, а через 2-3 тижні медки очікують піку навантаження на лікарні. Лише після цього можна буде говорити про спад хвилі інфікування і поступове закінчення пандемії.

Про це в ефірі hromadske розповів іспанський лікар з міста Сарагоса Роман Глущенко.

«Якщо протягом цих двох тижнів ми не побачимо покращень, то, я думаю, дуже вірогідно, що країна намагатиметься повністю стримати коронавірус, коли навіть в магазин не можна буде виходити», — розповів лікар.

За його словами, наразі Іспанія не справляється з пандемією. Так, кожен 8 інфікований в Іспанії – медпрацівник. Влада також офіційно залучила до боротьби з коронавірусом студентів 5 і 6 курсів.

Глущенко зазначив, що на початковому етапі пандемії влада Іспанії зробила багато помилок і закликав Україну їх не повторювати.

За його словами, ефективну тактику боротьби з коронавірусом, а саме превентивної медицини, вибрали Німеччина та Південна Корея. Вони закупили велику кількість тестів ще до початку або на самому початку хвилі зараження та робили тести в потенційних місцях спалаху всім групам населення.

Наразі в Іспанії офіційно зафіксовано понад 94 тисячі випадків коронавірусу. Це третя місце у світі. 8,269 пацієнтів з COVID-19 в країні померли.

Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику!

У світі кількість випадків інфікувань коронавірусом зросла до 803 537. Більшість заражених зафіксували у США — 164 665.

Італія на другому місці за кількістю інфікованих — там 101 739 пацієнтів. Замикає трійку лідерів Іспанія з 94 417 інфікованими.

Водночас у Китаї, який раніше був лідером за кількістю заражених, наразі 81 518 пацієнтів із коронавірусом. З них 76 052 уже одужали.

Загалом від хвороб, пов'язаних із коронавірусом, у всьому світі померли 39 040 пацієнтів. Одужати вдалося 172 426 людям.

Поділитись: