Археологи, які досліджують рештки поселень бронзової доби у долині Ґор у районі Мертвого моря, вважають, що раптове зникнення людей з цього регіону близько 3 700 років тому можна пояснити падінням метеориту. На це вказують характерні для катастрофи знахідки.

Зокрема, на нищівне падіння метеориту вказують результати радіовуглецевого аналізу, а також миттєво кристалізовані мінерали, які дослідники знаходять на розкопках біля Мертвого моря. Причиною цього могла стати розпечена ударна хвиля від вибуху великого метеорита над долиною Середній Ґор. 

Археолог Філіп Сільвія з американського університету Trinity Southwest, який вже 13 років займається розкопками Середнього Ґору на території сучасної Йорданії, поділився знахідками на щорічному з’їзді організації Американські школи східних досліджень.

За словами вченого, цей метеорит також міг призвести до того, що кипляча солона вода Мертвого моря перетворила колись плодовиті землі на пустелю.

Розкопки показали, що землі, які були заселені десятками тисяч людей впродовж щонайменше 2,5 тисяч років, раптово стали безлюдними наприкінці бронзової доби. 13-річне дослідження древнього міста Таль ель-Хаммам показало, що глиняні стіни більшості будівель поселення раптово зникли близько 3,7 тисяч років тому, лишивши голі кам’яні фундаменти.

Крім цього, зовнішня сторона багатьох знайдених на цій території гончарних виробів тієї епохи переплавилась у скло. Таке відбувається миттєво при неймовірно високих температурах.

За словами Сільвії, люди не поверталися на ці землі ще щонайменше 600 років.

Археологи вбачають у цій події зв’язок з біблійським міфом про знищення міст Содом і Гоморра за гріхи.

«Фізичні докази з Таль ель-Хаммаму та сусідніх розкопок вказують на вкрай нищівну вибухову та термічну подію, схожу на те, що описується в главі 19 Книги Буття», — заявив Сільвія у дослідженні.

Нагадаємо, у стародавній синагозі на півночі Ізраїлю знайшли мозаїки з сюжетами зі Старого Заповіту.

У вересні стало відомо, що археологи знайшли в печері Бломбос в Південно-Африканській республіці малюнок, що зробили близько 75 тисяч років тому. Дослідники вважають, що зображення на шматку мінералу — це частина більшого та складнішого малюнка.

Раніше в Єгипті знайшли село, яке на 2,5 тисячі років старіше за піраміди.

/Лев Коротаєвський

Поділитись: