Альберто Занґрілло, лікар відділення невідкладної допомоги шпиталю в Сан-Рафаелі, що в італійській провінції Ломбардія, заявив, що коронавірус SARS-CoV-2 «клінічно більше не існує». Експерти Всесвітньої організації охорони здоров’я кажуть, що наукових доказів цьому немає.

Про це повідомляє Reuters.

Занґрілло, відомий в Італії як особистий лікар експрем’єра Сільвіо Берлусконі, уточнив у коментарі інформагентству, що його заява підкріплена дослідженням із колегою епідеміологом Массімо Клементі, яке вийде в друк наступного тижня.

«Результат (дослідження — ред.) був недвозначним: дуже значна відмінність між кількістю пацієнтів із коронавірусом, яких ми прийняли у березні у порівнянні з [кількістю прийнятих у травні]», — сказав він.

Занґрілло уточнив, що може йтися про «зміну відносин» між вірусом і його носієм — тобто людиною. При цьому це не заперечує того факту, що коронавірус може мутувати.

Водночас епідеміологиня ВООЗ Маріа Ван Кергове заявила, що наразі даних про істотну зміну коронавірусу в будь-якому з аспектів — від передачі до тяжкості викликаного ним захворювання — немає.

«Що стосується здатності до передачі — це не змінилося, що стосується складності (коронавірусної хвороби — ред.) — це теж не змінилося», — сказала вона під час брифінгу в понеділок, 1 червня.

Станом на 1 червня з початку епідемії у світі коронавірус підтвердили у 6 млн 267 тисячі 408 людей. З них уже одужали 2 млн 847 тисячі 541 пацієнта та померли від ускладнень 373 961. Наразі продовжують лікуватися понад 3 мільйони.

Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику!
Поділитись: