Всесвітня організація охорони здоров’я вже до середини червня планує провести аналіз даних щодо безпеки використання гідроксихлорохіну (протималярійного препарату) в лікуванні COVID-19.

Про це повідомляє Reuters.

«Остаточне рішення щодо шкоди, користі чи недостатньої користі гідроксихлорохіну буде ухвалене, щойно проаналізують усі наявні докази. Очікується, що це станеться до середини червня», — цитує заяву організації інформагентство.

Зазначимо, що 25 травня ВООЗ заявила про призупинення випробовування препаратів гідроксихлорохін та хлорохін після того, як вчені заявили, що ці протималярійні препарати збільшують ризик виникнення ускладнень у пацієнтів із коронавірусом.

Так, 22 травня медичний журнал Lancet оприлюднив результати дослідження про дієвість лікування коронавірусної хвороби препаратами гідроксихлорохін та хлорохін, які використовуються проти малярії та ревматологічних захворювань.

Вчені з'ясували, що препарати збільшують ризик виникнення ускладнень у пацієнтів, зокрема із серцево-судинною системою, що створює додаткову загрозу смерті.

Зазначимо, що президент США Дональд Трамп нещодавно заявив, що приймає гідроксихлорохін для профілактики COVID-19.

Водночас вакцини чи ліків проти COVID-19 поки немає.

Станом на ранок 26 травня у світі з початку пандемії зафіксували 5 млн 590 тисяч 358 випадків коронавірусного захворювання COVID-19. З них 2 млн 366 тисяч 574 людини одужали та 347 907 — померли. Наразі інфікованими залишаються 2 млн 875 тисяч 877 людей.

Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику.
Поділитись: