Всесвітня організація охорони здоров'я разом із 37 країнами оприлюднила спільний заклик, де просять зробити вакцини й ліки від коронавірусу та його діагностику загальним інтелектуальним надбанням людства. Таким чином їх зможе виробляти будь-яка країна й підприємство без ризику порушити патентні права.

Про це повідомляє Reuters.

У «Заклику солідарності до дій» ідеться про те, що засоби лікування й виявлення коронавірусу мають бути загальнодоступними, аби менш розвинені країни могли ними користуватися.

«Вакцини, тести, діагностика, лікування й інші ключові засоби протидії коронавірусу мають бути зроблені загальнодоступними як усезагальні суспільні блага», — заявив із цієї нагоди президент Коста-Рики Карлос Альворадо.

Водночас Міжнародна федерація фармацевтичних виробників і асоціацій скептично поставилася до такого заклику. На її думку, він загрожує порушенням прав на інтелектуальну власність — а вони будуть потрібні по завершенні пандемії.

«“Заклик солідарності до дій” обстоює однобоку модель, яка нехтує конкретними обставинами кожної ситуації, кожного продукту й кожної країни», — йдеться в заяві Федерації.

Зазначимо, наразі у світі розробляють понад 100 вакцин від коронавірусу. Жодна з них наразі не має доведеної ефективності в лікуванні коронавірусної хвороби. За оцінками ВООЗ, у найкращому випадку готова вакцина з'явиться до кінця 2020-го.

У світі з початку пандемії коронавірусне захворювання COVID-19 виявили у 5 млн 909 тисяч 3 людей. З них одужали 2 млн 581 тисяча 951 людина та померла від ускладнень — 362 081. Наразі продовжують лікуватися майже 3 млн людей.

Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику.
Поділитись: