ENRU

Івано-Франківська міськрада заявила про «пропаганду гомосексуалізму» в нових шкільних підручниках

Депутати Івано-Франківської міської ради заявили про неприпустимість «пропаганди гомосексуалізму» у шкільних підручниках та звернулися з відповідною заявою до міністерки освіти Лілії Гриневич.

Про це йдеться на сайті міської ради.

Зазначимо, що спеціальна антидискримінаційна комісія внесла зміни до шкільних підручників. У змінах, зокрема, слово «батьки» замінюють на «рідні», пояснюють дитині роль жінки, яка має бути не лише зображена на кухні, а батько — не зображений у костюмі на роботі, як до цього звикли, тощо.

Водночас депутати виступають проти підручника «Громадянська освіта», в якому нібито намагаються «нав’язати природність одностатевих пар».

«Ми, депутати Івано-Франківської міської ради, з великим обуренням сприймаємо спроби нав’язувати українському суспільству антиморальні норми одностатевих пар, начебто як прояв природності та гуманізму», — йдеться у зверненні.

В Івано-Франківській міськраді заявили, що через підручники дітям нібито намагаються нав’язувати «чуже національному розумінню поняття про природність одностатевих пар, формування у наших дітей думки, що такі пари є одним із різновидів сім`ї».

Депутати вимагають не допустити поширення таких підручників в українських школах.

Раніше правозахисні організації звернулися до ректора педагогічного університету імені Драгоманова в Києві з проханням звільнити деканку цього закладу та дружину секретаря Ради національної безпеки і оборони Ганну Турчинову через її гомофобні заяви. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Не можна підручниками виховати сексуальну орієнтацію дитини» — уповноважена з прав дитини та сім'ї

Правозахисники наголошували, що Турчинова вдалася до «антиконституційних, відверто гомофобних, дискримінаційних, ксенофобних та антинаукових тверджень», коментуючи антидискримінаційні правки до шкільних підручників, рекомендовані Міністерством освіти і науки України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Нові підручники можуть змінити сексуальну орієнтацію дитини», — деканка педуніверситету Ганна Турчинова

Інформаційним приводом для матеріалу на Громадському став опублікований Турчиновою блог під назвою «Гомодиктатура. Частина 1. Як розбещувати дітей», в якому вона виступила з критикою антидискримінаційних правок МОН. 

В інтерв'ю Громадському Турчинова висловила твердження про те, що ЛГБТ-люди є «відхиленням від норми», гомосексуальність — хворобою, а дискримінації жінок в Україні не існує.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дружина Турчинова за своєю логікою мала б стояти на кухні замість викладання — радниця міністра освіти