Ізраїль назвав умови екстрадиції екс-міністра Ставицького – Генпрокурор
Генеральний прокурор України Юрій Луценко обговорив із владою Ізраїлю можливість екстрадиції колишніх міністрів часів екс-президента Януковича Дмитра Табачника і Едуарда Ставицького.
Про це йдеться в інтерв'ю генпрокурора ізраїльському виданню Forum Daily, уривок з якого опублікувала прес-секретарка Луценка Лариса Сарган.
Зазначається, що Луценко під час візиту до Ізраїлю мав неофіційну зустріч із головою Міністерства оборони Ізраїлю Авігдором Ліберманом. Також відбулися переговори з генеральним прокурором Шаєм Ніцаном і з міністром юстиції Айєлет Шакед.
«Був підписаний меморандум про спільні дії. Ми робимо акцент на пошуку грошей української мафії. За нашою інформацією, ці гроші далеко не в Ізраїлі, але, тим не менш, ізраїльські фахівці – і чинні, й у відставці – пропонують нам допомогу в цьому питанні, і було б нерозумно нею не скористатися», – сказав Луценко.
За словами генпрокурора, головне питання, яке він обговорив з ізраїльськими посадовцями, було питання екстрадиції Ставицького (в Ізраїлі він взяв прізвище Розенберг – ред.), якого підозрють у незаконному виділенні землі під резиденцію «Межигір'я». Збитки склали близько 50 мільйонів доларів.
«Ми спочатку подали в Ізраїлі документи для оголошення йому підозри, а в червні – документи на його екстрадицію. Через МЗС я з колегами обговорював робочі моменти в цьому процесі. Ми були б згодні і з тим, щоб суд проходив в Ізраїлі. Але це занадто клопітка справа з викликом свідків та іншими юридичними процедурами», – зазначив генпрокурор.
За словами Луценка, прохання української сторони буде уважно розглянуте правоохоронними органами Ізраїлю. «Я побачив повне взаєморозуміння з ізраїльського боку. Ця процедура залежить не тільки від Генпрокуратури та Мін'юсту, а й від пана Ставицького-Розенберга, від судової системи та інших чинників. Ізраїльські колеги говорять нам про можливість екстрадиції за умови гарантії відбування можливого терміну покарання пана Ставицького-Розенберга в Ізраїлі. Це абсолютно не проблема для нашої країни. Також я вважаю за можливе запропонувати Ставицькому й угоду зі слідством, положення про яку вже законодавчо оформлено в Україні. Це не позбавить його покарання та конфіскації, але може зменшити термін у разі співпраці зі слідством і скоротить процедури. Нам потрібен позитивний сигнал у цьому питанні. Буде він примусовим для пана Ставицького, чи це буде крок з його боку? М'яч на його стороні поля», – сказав Луценко.
Говорячи про екс-міністра освіти і науки України Дмитра Табачника, генпрокурор повідомив, що він оголошений у міжнародний розшук. «Його справа не є настільки масштабною, як справа Ставицького. Там ще триває досудове слідство і рішення про екстрадицію не прийнято», – зауважив Луценко.
Нагадаємо, Табачнику інкримінують розкрадання державного майна в особливо великих розмірах.
Також вказано, що його визначено як особу, що переховується від органів прокуратури. Зазначається, що Табачник зник 8 червня 2015 року.
- Поділитися: