Міністерство охорони здоров’я опублікувало новий список країн «червоної» та «зеленої» карантинних зон. Про це йдеться на сайті МОЗ.

У «червоний» список потрапили 50 країн. Серед них — Ізраїль, Іспанія, Чорногорія, Франція, Чеська Республіка, Республіка Молдова, Угорщина. 15 країн увійшли до переліку «червоних» країн від МОЗ через відсутність відповідної статистики.

У «зеленому» списку тепер — Румунія, Албанія, Білорусь, Польща, Туреччина, Греція, Єгипет тощо.

Загалом до списку потрапили 194 країни, які є членами Всесвітньої організації охорони здоров'я. Інформація щодо кількості активних випадків захворювання на COVID-19 вказується на 100 тисяч населення.

До цього востаннє перелік країн «червоної» та «зеленої» зон МОЗ оновлювало 19 вересня; тоді підвищений рівень епідеміологічної небезпеки фіксували в 48 країнах.

Що ж за обмеження в «червоній» зоні?

Ті, хто приїжджають в Україну з таких країн, повинні або піти на 14 днів на ізоляцію (з використанням додатка «Дій вдома»), або упродовж доби здати ПЛР-тест. Ще один варіант — приїхати вже з готовими результатами тестування, але робити його треба не пізніше, ніж за 48 годин до моменту перетину кордону. Також іноземці, що прибувають з таких країн, зобов’язані мати поліс медичного страхування.

А куди можуть їздити українці?

Якщо ви плануєте їхати за кордон, є інтерактивна карта Міністерства закордонних справ, у якій вказано, чи пропускає відповідна країна громадян України і якщо пропускає, то чи є якісь додаткові умови.

Євросоюз, наприклад, загалом досі не відкрив свої кордони для українців (але є низка виключень). Водночас деякі країни окремо ухвалили рішення, яким дозволили в’їзд громадянам України, зокрема, Хорватія, Болгарія. У Польщу, наприклад, можна в’їхати за наявності дозволу на роботу, на навчання та за низки інших умов (дивіться мапу МЗС).

Загалом до країн ЄС з України можуть в'їхати:

  • ті, хто прямують на навчання; 
  • громадяни, які подорожують через територію ЄС транзитом;
  • моряки, що прямують на судно; 
  • медики та дослідники;
  • сезонні працівники;
  • висококваліфіковані працівники, якщо їхня зайнятість необхідна з економічної точки зору і робота не може бути відкладена або виконана за кордоном.

Попри зручну інтерактивну карту, МЗС радить українцям перед поїздкою детально дізнаватися про умови в’їзду до країни, в яку вони планують прямувати.

Поділитись: