В Ізраїлі тривають акції протести проти прем'єр-міністра Беньяміна Нетаньягу. Кілька тисяч людей зібралися біля його офіційної резиденцїі в Єрусалимі, Ізраїль, 25 липня 2020 року
Фото:

EPA-EFE/ABIR SULTAN

В Ізраїлі почалися протести проти чинного прем’єр-міністр Беньяміна Нетаньягу. Тисячі людей в різних містах вимагають його відставки через звинувачення в корупції та провал боротьби з епідемією коронавірусу.

Про це повідомляє The Times of Israel.

За оцінками правоохоронців, близько п’яти тисяч протестувальників зібралися біля резиденції прем’єра в Єрусалимі. Окремий антикорупційний протест уперше відбувся і неподалік від приватного будинку Нетаньягу в прибережному місті Кесарія — там зібралися кількасот людей.

Протестувальники вигукували антиурядові гасла, звинувачуючи уряд і особисто Нетаньягу в корупції, зокрема «вони вкрали в бідних і віддали багатим», «годі з урядовою недоторканністю», «дайте народові волю».

Поліція попросила протестувальників розійтися після 11-ої вечора, але тисячі людей все одно залишилися стояти. Загалом акції відбуваються мирно і без сутичок, на відміну від попередніх днів, зазначає The Times of Israel.

Так, 23 липня поліція застосувала водомети для розгону антиурядових демонстрацій в Єрусалимі. Організатори потім пообіцяли, що будуть відшкодовувати компенсації у правоохоронців за отримані поранення через суд.

Менш численні протести відбувалися і в інших ізраїльських містах, передає The Times of Israel. Так, у Тель-Авіві кілька сотень людей пройшлися по центру, критикуючи політику уряду з протидії епідемії коронавірусу. На півдні Ізраїлю одного з учасників протесту поранили ножем, а чоловік з сином заявили, що їх атакували перцевим газом.

  • В Ізраїлі вже кілька тижнів тривають спорадичні акції протесту. Їх учасники звинувачують уряд у неефективній боротьбі з епідемією коронавірусу, яка призвела до економічних втрат і початку другої хвилі зараження.
  • 6 липня в Ізраїлі посилили карантинні заходи у зв'язку зі збільшенням кількості інфікованих коронавірусним захворюванням COVID-19.
  • Керівниця департаменту громадського здоров'я Міністерства охорони здоров'я Ізраїлю Сігал Садецькі подала у відставку, протестуючи проти дій уряду з протидії епідемії коронавірусу.
  • Прем'єр Беньямін Нетаньяху є фігурантом судового процесу, в якому проти нього висунуті звинувачення в корупції. Два засідання у справі відбулися 24 травня і 19 липня, після чого суд оголосив перерву до січня 2021 року — через епідемію коронавируса.
Поділитись: