Окружний суд міста Єрусалим відхилив клопотання прем’єр-міністра Ізраїлю Беньяміна Нетаньягу, який просив про можливість бути відсутнім на першому судовому засіданні у справі про його можливі корупційні діяння.

Про це повідомляє Reuters.

У своєму клопотанні Нетаньягу стверджував, що обов’язкова явка на перше засідання є формальністю, і в разі такої необхідності державі доведеться витрачатися йому на охорону. Крім того, це потенційно порушує карантинні обмеження, введені в країні через коронавірус.

Утім троє суддів Окружного суду Єрусалима відхилили аргументи ізраїльського прем’єра. «Як на авторі клопотання, так і на всіх відповідачах лежить обов’язок з’являтися до суду й висловлювати свою позицію там», — ідеться в рішенні.

17 травня прем’єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньяху представив в ізраїльському парламенті — Кнесеті — 35-й уряд, сформований за підсумками виборів 2 березня. він створив коаліцію з лідером партії «Кахоль-Лаван» і колишнім главою Генштабу Бені Ґанцом. Інавгурацію нового уряду вони проводили разом.

Раніше Верховний суд Ізраїлю постановив, що Нетаньягу може перебувати на посаді глави уряду навіть попри висунуті проти нього корупційні звинувачення, а його коаліція з Ґанцом є законною.

Нагадаємо, в листопаді 2019 року Нетаньягу висунули кримінальні обвинувачення за фактом шахрайства, зловживання довірою та хабарництва. Йому загрожує загалом до 10 років ув’язнення. Нетаньягу є першим чинним главою уряду в історії Ізраїлю, проти якого ведеться розслідування.

Сам він заперечує будь-які правопорушення і вважає себе жертвою «полювання на відьом», а також заявив, що не збирається йти у відставку. До того ж за законами Ізраїлю, усі політики, за винятком прем’єр-міністра, зобов’язані йти з посади в разі звинувачень у скоєнні кримінальних злочинів.

Через епідемію, викликану коронавірусом SARS-CoV-2, суд у справі Нетаньягу, який мав розпочатися 17 березня, перенесли на 24 травня.

Поділитись: