Світ / Близький Схід

Ізраїль розпочав будівництво 6-метрової стіни на кордоні із Сектором Гази

The Jerusalem Post
Світ/Близький Схід/Ізраїль розпочав будівництво 6-метрової стіни на кордоні із Сектором Гази
Зберегти
Вигляд
Міністерство оборони Ізраїлю оголосило про початок будівництва сталевого 6-метрового паркану на кордоні із Сектором Гази для захисту від «палестинських бойовиків».

У Міноборони Ізраїлю повідомили, що новий паркан побудують на ділянці у 65 кілометрів — від морського бар’єра на пляжі Зікім до КПВВ «Керем-Шалом» біля кордону з Єгиптом.

На цій ділянці вже збудована підземна бетонна загорожа, яка має нейтралізувати систему підземних тунелів палестинців.

Новий паркан з оцинкованої сталі буде заввишки у 6 метрів, а важитиме близько 20 тисяч тонн. Підземна бетонна загорожа та сталевий паркан разом складають так званий «розумний паркан», бо він має систему сучасних датчиків та інших пристроїв для виявлення тунелів.

Прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу заявив, що ця огорожа має попередити проникнення «терористів із Сектора Гази».

Як повідомлялося, президент США Дональд Трамп планує оголосити надзвичайний стан через незгоду щодо фінансування стіни на кордоні з Мексикою.

9 січня Дональд Трамп виступив зі зверненням до американської нації на тлі політичної кризи, яка виникла через небажання демократів схвалити виділення 5,7 мільярда доларів на будівництво стіни на кордоні з Мексикою. Трамп пояснив, що стіна на кордоні з Мексикою дуже швидко себе окупить.

3 січня Палата представників Конгресу США, більшість у якій представляють демократи, ухвалила законопроекти, спрямовані на завершення тимчасового припинення роботи уряду, так званого «шатдауну». Утім Палата відкинула вимогу про додаткове фінансування стіни на кордоні з Мексикою.

Згодом на зустрічі з Конгресом Трамп заявив про свою непоступливість у питанні фінансування будівництва стіни на кордоні з Мексикою.

Нагадаємо, каменем спотикання при погодженні бюджету стала вимога президента США Дональда Трампа виділити 5 млрд доларів на будівництво стіни вздовж кордону з Мексикою, проти чого виступають демократи. Напередодні Сенат США ухвалив тимчасовий бюджет країни до 8 лютого 2019 року, не погодившись виділити 5 мільярдів доларів, які стали предметом суперечки.

Робота федеральних установ США частково припинилась опівночі 22 грудня через відсутність грошей внаслідок неухвалення бюджету. Доки дебати щодо бюджету тривають, близько 800 тисяч федеральних службовців не отримують зарплату. Частину чиновників відправили в неоплачувані відпустки, інші продовжують роботу без оплати.

Пов`язані новини