Війна

Javelin посилять позиції України у врегулюванні конфлікту на Донбасі — екс-командир армії США

18 лютого, 2018 08:34
Війна/Javelin посилять позиції України у врегулюванні конфлікту на Донбасі — екс-командир армії США
Зберегти
Вигляд
Американські протитанкові ракетні комплекси Javelin посилять позиції України у питанні врегулювання збройного конфлікту на Донбасі.

Американські протитанкові ракетні комплекси Javelin посилять позиції України у питанні врегулювання збройного конфлікту на Донбасі.

Про це заявив екс-командувач Збройними силами США в Європі, стратег Центру Європейського політичного аналізу Бен Годжес в інтерв’ю DW.

При цьому, на думку Годжеса, Україна і сама здатна виробляти якісні протитанкові комплекси, адже її індустрія спроможна на це.

«В Україні є потужна оборонна індустрія, яка здатна виробляти якісні протитанкові комплекси, тож я раджу ретельно до неї придивитися. Це не захмарної складності технологія, чому б Україні не виробляти власні системи?», — відзначив екс-командувач ЗС США.

Крім того він підкреслив, що Вашингтон зацікавлений у припиненні війни на Донбасі, «але не так, щоб зберегти за Росією її здобутки» на цій території.

Щодо миротворчої місії ООН на сході України Годжес наголосив: «Ключ — у тому, щоб контингент був надійним, тож ми маємо підібрати країни професійні, спроможні, сильні, які не можна відсунути вбік».

На його думку, може йтися про країни, які не входять до НАТО, — Швецію чи Фінляндію. Також Годжес додав, що мандат місії повинен чітко описувати правила переходу до бойових дій, ієрархію командування та завдання.

Наприкінці січня повідомлялося, що Сполучені Штати Америки почали підготовку до того, щоб передати Україні протитанкові ракетні комплекси Javelin.

Нагадаємо, що у Держдепі США заявили про готовність надати Україні оборонне озброєння. У той же час американські ЗМІ заявили, що США стурбовані можливим потраплянням наданої Україні зброї до бойовиків.

Президент Порошенко заявив, що протитанкові системи Javelin Україні поставлять за рахунок США.

ЧИТАЙТЕ: Багато шуму про ракетні комплекси «Джавелін».

Пов`язані новини