Світ / Сусідні країни

Київ закликав Парламентську асамблею НАТО вплинути на Угорщину, яка блокує комісію Україна-НАТО

Верховна Рада
Світ/Сусідні країни/Київ закликав Парламентську асамблею НАТО вплинути на Угорщину, яка блокує комісію Україна-НАТО
Зберегти
Вигляд
Україна закликала Парламентську асамблею НАТО вплинути на Угорщину, яка блокує євроатлантичні прагнення країни та співпрацю з Альянсом.

Такий заклик висловила співголова міжпарламентської ради Україна-НАТО Ірина Геращенко на зустрічі з новообраною президенткою Парламентської асамблеї НАТО Расою Юкнявічєнє.

Так, Геращенко закликала керівництво ПА НАТО вплинути на Угорщину, яка блокує співпрацю України з НАТО на рівні комісії, використовуючи членство в Альянсі.

Зі свого боку, Раса Юкнявічєнє відзначила, що питання України залишається пріоритетним на порядку денному ПА НАТО.

Як відомо, Угорщина блокує проведення засідань комісії Україна-НАТО, заявляючи, що український закон про оствіту нібито притісняє права угорців, які живуть в Україні, через положення закону про освіту. Йдеться про положення закону, в якому вказано, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова.

Раніше глава МЗС Угорщини Петер Сійярто заявив, що Угорщина продовжить блокувати комісію Україна-НАТО на рівні міністрів.

Зі свого боку глава МЗС України після зустрічі заявив, що Угорщина змінить назву посади «уповноваженого міністра по Закарпаттю» найближчими днями.

Нагадаємо, на початку серпня угорський уряд вирішив створити посаду міністра, відповідального за розвиток Закарпатської області та програми розвитку дитячих садків Карпатського басейну.

МЗС вручило угорському дипломату Ласло Папу ноту з вимогою надати офіційні роз’яснення щодо рішення уряду, адже до сфери уповноваженого міністра зарахували частину суверенних території України.

Також МЗС України висловило протест угорському дипломату Ласло Папу через антиукраїнські заяви прем'єр-міністра країни Віктора Орбана. Виступаючи в університеті Румунії, Орбан висловив сумнів щодо реалістичності прагнень України стати членом ЄС і НАТО.

31 серпня міністр закордонних справ України Павло Клімкін після розмови з главою МЗС Угрорщини Петером Сіярто повідомив, що влада Угорщини змінить назву посади уповноваженого «по Закарпаттю».

Конфлікт між Україною та Угорщиною розпочався після ухвалення Верховною Радою нового закону про освіту.

28 вересня 2017-го року в Україні набув чинності закон «Про освіту». Закон визначає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова, але відповідно до освітньої програми можуть викладатися одна або кілька дисциплін на двох і більше мовах. 

Низка країн, зокрема Угорщина, розкритикували закон через те, що він нібито обмежує права національних меншин.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Мовний закон: чому обурені Будапешт, Бухарест та Варшава?

Угорщина продовжує блокувати проведення комісії Україна-НАТО на найвищому рівні. 

Також раніше Пристайко заявляв, що президент Петро Порошенко у липні відвідає саміт НАТО у Брюсселі, навіть якщо Угорщина заблокує проведення засідання комісії «Україна — НАТО».

Більше про:
# НАТО
Пов`язані новини