Життя / Соціальний захист

Кабмін доручив тарифному регулятору перевірити усі облгази на дотримання закону

Володимир Гройсман
Життя/Соціальний захист/Кабмін доручив тарифному регулятору перевірити усі облгази на дотримання закону
Зберегти
Вигляд
Кабінет міністрів України направив Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) офіційне прохання провести перевірки усіх облгазів в Україні.

Про це повідомив прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час години запитань до уряду.

«Уряд офіційно звернувся до НКРЕКП з проханням провести перевірки усіх облгазів на дотримання законодавства. Це монопольна історія. З монополістами треба діяти жорстко, щоб вони не виходили за межі здорового глузду і закону», — повідомив Гройсман.

Він також зазначив, що донарахування, які деякі облгази вказували у платіжках населенню за газ, сплачувати не потрібно. Крім цього, за словами Гройсмана, такі донарахування ніяк не вплинуть на рішення про отримання субсидії громадянами.

Раніше в Нафтогазі повідомляли, що облгази компанії «РГК» (яка належить олігарху Дмитру Фірташу) штучно збільшують заборгованість споживачів за газ для того, аби унеможливити їхній перехід до інших постачальників газу.

Після цього в уряді анонсували перевірку облгазів.

Напередодні компанія Фірташа «РГК» у суді домоглася скасування передачі особистих даних споживачів газу Нафтогазу. Ці дані Нафтогаз планував використати для ідентифікації споживачів газу та зменшення обсягів зловживань.

Компанія «РГК» Дмитра Фірташа займає монопольне становище на ринку розподілення газу та його продажу для потреб населення та промисловості. Зокрема, компанії належать 20 облгазів по всій Україні.

Пов`язані новини