Кабмін 30 вересня оголосив проведення конкурсу на найкращий ескіз Великого Державного герба України. Він триватиме місяць, а автори трьох найкращих робіт отримають премії.

Проведення конкурсу Кабмін доручив Міністерству культури та інформаційної політики на засіданні 30 вересня.

Конкурс почнеться з 1 жовтня та триватиме до 1 листопада. Автори найкращих трьох проєктів ескізів отримають грошові премії. За перше місце — 100 тисяч грн, за друге та третє — 50 тисяч грн та 30 тисяч грн відповідно. 

Переможець конкурсу підпише договір та передасть авторські права на ескіз державі. До 1 грудня Мінкульт має подати Міністерству юстиції варіанти великого герба, щоб їх внесли до законопроєкту Про державні символи України.

Якщо ж до цього часу переможця не оберуть ㅡ конкурс продовжать. Обирати найкращі ескізи буде спеціальний оргкомітет, співголовами якого стали міністр юстиції Денис Малюська та міністр культури і інформаційної політики Олександр Ткаченко. Також до обговорення обіцяють залучити громадськість.

Чому виникла потреба великого герба?

28 червня 1996 року ухвалили Конституцію України, яка у статті 20 проголошувала Тризуб головним елементом Великого Державного герба України. Тризуб визначався як знак княжої держави Володимира Великого і малий Державний герб України.

Згідно з Конституцією, великий герб мав встановлюватися в майбутньому, окремим законом Верховної Ради, з урахуванням малого герба та герба Війська Запорізького.

Як розповів народний депутат Володимир В’ятрович, комуністам дуже не подобався тризуб як націоналістичний символ і вони хотіли щось додати до нього. Так і з’явилася ідея великого герба. Конкурс на його ескіз вже тричі організовували, востаннє — у 2009 році — однак досі ні до чого не дійшли.

Офіційний герб України (синій щит із золотим тризубом) має статус малого герба.

Поділитись: