Життя

Кабмін планує передати 4 ТЕЦ у підпорядкування місцевої влади

Громадське
Життя/Кабмін планує передати 4 ТЕЦ у підпорядкування місцевої влади
Зберегти
Вигляд
Кабінет міністрів України тимчасово виключив з переліку великої приватизації чотири теплоелектроцентралі та розпочав роботи щодо їхньої передачі в управління місцевих рад.

За словами прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, з відповідною ініціативою виступили самі представники місцевих органів влади. Зокрема, мова йде про Криворізьку, Дніпровську, Миколаївську та Херсонську ТЕЦ.

«Це було б правильно та професійно… Як наслідок, знизиться собівартість, якщо всю промислову базу об’єднати у єдину систему», — повідомив Гройсман під час засідання уряду 16 січня.

Підставою для передачі цих ТЕЦ в управління місцевих рад стали складнощі, які виникли на початку опалювального сезону з підключенням осель до опалення.

Водночас, за даними «РБК-Україна» з переліку «великої» приватизації також виключили Завод алюмінієвої фольги, Аграрний фонд та Турбоатом.

Водночас, в уряді вирішили продовжити процес приватизації Центренерго. Нагадаємо, що продаж цієї компанії мав відбутися наприкінці 2018 року, проте його було скасовано через початок воєнного стану.

Нагадаємо, що 10 травня 2019 року Кабінет міністрів затвердив перелік об’єктів «великої приватизації». Зокрема, тоді до нього увійшли Центренерго, Одеський припортовий завод, Сумихімпром (приватизація яких завершиться за правилами попереднього закону про приватизацію), Об'єднану гірничо-хімічну компанію, Завод Електроважмаш, Аграрний фонд, Державну продовольчу зернову корпорацію України та інші державні підприємства.

Пов`язані новини