Голова Фонду державного майна Віталій Трубаров підтвердив, що конкурс з приватизації Центренерго, який мав відбутися 13 грудня, скасували.

«Конкурс з продажу державного пакета акцій ПАТ «Центренерго» 13 грудня не відбудеться», — повідомив Трубаров.

Формальною причиною для скасування конкурсу стало те, що учасників, які виявили бажання взяти участь у приватизації — не допустили через неправильно подані документи, а також через те, що власником однієї з цих компаній є росіянин.

«Крім того, за інформацією наданою правоохоронними органами кінцевим бенефіціарним власником одного з претендентів є особа, яка також є засновником та контролером компаній, зареєстрованих на території РФ, про що учасник не повідомив в конкурсній документації, як того вимагає пункт 5.7.14 Положення про порядок проведення конкурсів з продажу пакетів акцій акціонерних товариств», — повідомив Трубаров.

Напередодні про скасування приватизації Центренерго повідомляв народний депутат від фракції «БПП» Сергій Лещенко. За його інформацією, через те, що приватизація Центренерго мала відбутися під час воєнного стану 13 грудня, на участь у ній не подавали заявки іноземні інвестори. Натомість, конкурс на приватизацію мала виграти компанія, яку депутат пов'язує з соратником Петра Порошенка народним депутатом Ігорем Кононенком.

Центренерго — енергетична компанія, яка займається виробництвом та постачанням електроенергії на оптовий ринок. Частка компанії у загальному обсязі виробленої електроенергії країни складає 8%, а в обсязі виробленої теплової енергії — 18%.

Раніше стало відомо, що уряд планує скасувати конкурс на приватизацію Центренерго.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Чому Центренерго продадуть у 2018 році

Раніше стало відомо, що Центренерго продадуть 13 грудня, а стартова ціна продажу складе 5,9 мільярдів гривень.

Нагадаємо, що 10 травня Кабінет міністрів затвердив перелік об’єктів «великої приватизації». Зокрема, до нього увійшли Центренерго, Одеський припортовий завод, Сумихімпром (приватизація яких завершиться за правилами попереднього закону про приватизацію), Об'єднану гірничо-хімічну компанію, Завод Електроважмаш, Аграрний фонд, Державну продовольчу зернову корпорацію України та інші державні підприємства.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ 22 заводи на продаж: що треба знати про «велику приватизацію»

19 жовтня стало відомо, що уряд отримав 270 млн грн від продажу малих державних компаній.

Раніше повідомлялось, що в середньому, ціна лотів «малої» приватизації виростає у 2 рази.

Нагадаємо, що 20 серпня в Україні відбувся перший продаж об’єкту «малої» приватизації через систему «Prozorro.Продажі». Ним виявився зерноток у Чернівецькій області.

24 липня в системі «Prozorro.Продажі» зареєстрували перші 18 лотів «малої» приватизації.

Напередодні Мінекономрозвитку повідомили про те, що напрацьовують механізм виставлення на продаж у системі «Prozorro.Продажі» пакетів акцій компаній.

Також у Мінекономіки акредитували перші 10 торговельних майданчиків, через які планують приватизовувати малі державні підприємства.

Нагадаємо, що перелік підприємств малої приватизації у Фонді держмайна затвердили наприкінці березня 2018 року. Так, до переліку малої приватизації у 2018 році внесено 600 об'єктів. В уряді планували приватизувати малі підприємства влітку, проте процес затягнувся до осені.

Для проведення малої приватизації використовують систему ProZorro.Продажі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Велика приватизація»: як Фонд держмайна продає обленерго

Поділитись: