Відповідно до програми дій уряду у 2020 році кредитний рейтинг України має зрости до рівня «B+». Наразі він перебуває на рівні «B».

Про це йдеться у програмі дій уряду, текст якої з'явився на сайті Верховної Ради.

Зазначається, що у більш довгостроковому періоді уряд сподівається, що міжнародні рейтингові агенції покращать кредитний рейтинг України до рівнів букви «A». Зокрема, цього рівня кредитний рейтинг України має сягнути вже у 2024 році.

«Ми поглибимо співпрацю з міжнародними фінансовими організаціями та країнами-партнерами як в сфері імплементації структурних реформ, так і з метою залучення фінансування на пільгових умовах, що забезпечить зміцнення довіри іноземних інвесторів, зниження вартості державних запозичень та покращення стійкості державних фінансів», — йдеться ц тексті документа.

Там також зазначають, що у наступні 5 років частка державного боргу у відношенні до ВВП України має скоротитися до 40%, а щонайменше половина всього боргу має бути у гривні (наразі більшість складають валютні позики).

Напередодні рейтингове агентство S&P підвищило кредитний рейтинг України до рівня «B». Також кредитний рейтинг України підвищило ще одне агентство Fitch. Крім цього Fitch підвищив кредитний рейтинг УкрзалізниціНафтогазу та державним банкам.

Поділитись: