В Україні вперше запускають грантову систему підтримку науки.

Про це повідомляє Урядовий портал.

«Відтепер державне фінансування науки в Україні може відбуватися в формі грантів — це дозволить більше зорієнтувати дослідження на потреби держави та розширити канали державної фінансової підтримки науковцям», — йдеться у повідомленні.

Раніше державне фінансування науки відбувалось двома способами:

  • бюджетне фінансування діяльності наукових установ;
  • укладання договорів на виконання розробок.

Як зазначають у Кабміні, грантова підтримка — це буде своєрідний спосіб державно-приватного партнерства — вчених та суспільства — у сфері науки і технологій.

«Гранти держави зможе надавати МОН, інші ЦОВВ, що мають наукові установи, виші, наукові ліцеї, а також НАН, галузеві академії, Нацфонд досліджень… Через інструмент грантів вони зможуть стимулювати ту наукову діяльність, отримувати ті розробки, які потрібні для розвитку сфери саме зараз або в найближчому майбутньому. Так ми зможемо більше зорієнтувати тематику досліджень і розробок на потреби держави», — заявили у Міністерстві освіти та науки.

Водночас, наголошується, що гранти надаватимуться виключно на конкурсній основі й не більш як на 3 роки. Порядок відбору визначатиме сам грантодавець, попередньо погодивши його з МОН.

Підкреслюється, що серед отримувачів гранту можуть бути наукові ліцеї, що дозволить додатково підтримати талановитих школярів.

Раніше повідомлялось, що відтепер вчителі зможуть зарахувати собі як обов’язкове підвищення кваліфікації не лише навчання в інститутах післядипломної педосвіти, а й інші профільні курси.

Поділитись: