Кабмін схвалив зміни для старту великої приватизації через Prozorro.Продажі
Кабінет Міністрів ухвалив технічні зміни, які були необхідні для запуску процесу великої приватизації в системі Prozorro.Продажі.
Про це повідомляє Міністерство економіки України.
Зокрема, 18 липня уряд затвердив постанову, якою встановлюється порядок авторизації та організації проведення електронних аукціонів із продажу об’єктів великої приватизації.
Також були запроваджені положення, спрямовані на убезпечення електронних аукціонів від їхнього зриву недобросовісними учасниками.
Так, учасник, який посів друге місце за підсумками торгів, не матиме права відмовитися від очікування рішення щодо першого переможця.
У випадку, якщо недоброчесні учасники торгів, які посіли перше або друге місце відмовлятимуться від сплати суми за актив, державний бюджет отримуватиме гарантійні внески обох учасників — майже 40% від стартової ціни обʼєкта.
Заступник міністра економіки України Олексій Соболев запевнив, що процес великої приватизації планують запустити найближчим часом.
«Це має суттєво збільшити надходження до державного бюджету. Також це матиме позитивний вплив на відновлення та економічне зростання через ефективне управління майном, покращення бізнес-клімату та залучення інвестицій», — пояснив Соболев.
Загалом на сьогодні в системі Прозорро.Продажі акредитовано понад 40 електронних маркетплейсів, однак працювати з великою приватизацією зможуть лише ті з них, які будуть відповідати відповідним вимогам.
Велика приватизація
Усі об’єкти приватизації діляться на малі та великі. До об’єктів малої приватизації належать єдині майнові комплекси державних підприємств і пакети акцій, об’єкти незавершеного будівництва та соціально-культурного призначення, окреме рухоме та нерухоме майно, вартість яких не вище 250 мільйонів гривень. Якщо вартість вища — це об’єкти великої приватизації.
Продаж відбувається виключно через аукціони Prozorro.Продажі, що побудовані на принципах повної прозорості.
За пʼять років впровадження реформи малої приватизації Україна заробила від продажу державного та комунального майна через онлайн-аукціони майже 14 млрд гривень до бюджетів різних рівнів, з яких майже 3 млрд гривень — після повномасштабного вторгнення.
- Поділитися: