Уповноважений буде відповідальний за координацію гендерної політики державних органів.

Кабінет міністрів України запровадив посаду урядового уповноваженого з питань гендерної політики.

Відповідне рішення було ухвалене на засіданні уряду, передає «Урядовий портал».

Зауважується, що реалізація постанови сприятиме удосконаленню механізму здійснення урядом повноважень у сфері забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків, а також підвищенню ефективності здійснення заходів з утвердження  гендерної рівності у суспільстві та розвитку культури гендерної рівності.

«Долання гендерних стереотипів – це справа далеко непроста. Це є певним прощанням із колоніальною спадщиною. Ідеться не про жіноче питання, а про питання стабільності та безпеки розвитку і суспільства, і держави», – сказала віце-прем'єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе, яка виступила ініціатором запровадження даної посади.

Вона уточнила, що уповноважений буде відповідальний за координацію гендерної політики державних органів. Відповідна штатна одиниця буде виділена шляхом перерозподілу в рамках Секретаріату Кабінету міністрів.

Нагадаємо, Верховна Рада не змогла обрати 6 червня уповноваженого парламенту з прав людини, оскільки в Нацагентстві із запобігання корупції не встигли провести спецперевірку кандидатів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Боєць за права»: Хто претендує на посаду нового омбудсмана. ​

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: