На засіданні уряду 12 серпня змінили умови самоізоляції для людей, які повертаються з анексованого Криму.

Про це повідомляє прес-служба Кабміну.

Так, тепер в’їхати на підконтрольну материкову частину України без самоізоляції зможуть абітурієнти (дозволяється із законним представником) з метою:

  • вступу (подання документів тощо) до закладів освіти на підконтрольній території України;
  • початку навчання (вирішення питань, пов’язаних із початком навчання) у закладах освіти на підконтрольній території України.

Також змінені умови самоізоляції й для решти людей, що в'їжджають з Криму. Так, самоізоляція припиняється, якщо людина отримала негативний ПЛР-тест на коронавірус, який було зроблено після виїзду з анексованого півострова.

А що з в’їздом з Криму

Через посилення епідемії коронавірусу з 9 серпня уряд закрив контрольні пункти в’їзду/виїзду з анексованого Криму. Українська влада вважає, що окупаційна влада Криму дає неправдиві дані щодо кількості хворих на COVID-19.

Так, президент Володимир Зеленський доручив уряду, аби той переглянув режим роботи КПВВ на адмінкордоні з Кримом. Після цього їх закрили до 30 серпня.

Однак пункти пропуску не припинили роботу повністю, в'їхати або виїхати може низка категорій громадян. Детальніше про них читайте тут.

Чому держава хоче ще більше боротися з епідемією

Тому що вона (епідемія, не держава) не просто не відступає, а продовжує наступати. Так, чотири доби поспіль в Україні фіксували рекордні показники захворюваності. На тлі цього президент Зеленський заговорив про другу хвилю епідемії і дав низку доручень, щоби протистояти їй.

Серед іншого, уряд планує створити систему, яка буде відстежувати контакти інфікованих коронавірусом людей, щоби розривати ланцюги хвороби.

Поділитись: