Калниш говорить про політичну ситуацію в Україні

Колишній головний редактор "Комерсант Україна" Валерій Калниш в студії Громадського розповів про плани на майбутнє, суспільно-політичну ситуацію в Україні, а також вдіносини з Росією після Криму.

Про життя після "Комерсанта"

«Комерсанта» в Україні більше не буде, замість нього ініціативна група, що лишилась в редакції, роздумує над створення нового щотижневика. Незалежно від влади колектив буде робити свою справу. «Ми журналісти – ми працюємо! Є гарний привід – говоримо, поганий – говоримо більше».

Про технічних кандидатів

Чому такі як Королевська ідуть у президенти? На думку Валерія це скоріш за все підготовка своїх партій до парламентських виборів. Зараз вони матимуть можливість абсолютно легально говорити про достоїнства та вмовчувати про недоліки, будуть весь час на виду. Добкіна обрали, як «свою людину». Партія регіонів перетворилася з загальноукраїнської в локальну, південно-східну. А Михайло Маркович, в порівнянні з тим самим Тігіпком, має більше шансів у Харкові. Інша думка, що це пряма порада Рената Ахметова.

Про інших кандидатів

Шанси Тігіпка оцінює, максимум, на четверту позицію на цих виборах. Але побоюється повтору 2010 року: створення власної партії, приєднання до правлячих сил, зникнення на її фоні з отриманням посад собі й наближеним. Порошенка вважає темною конячкою для всіх: так він за Крим з Україною, так він за мир, але немає конкретизації. Він не відрізняється цим від інших кандидатів. Тимошенко звичайно на своїх 8% не лишиться, але вийти в лідери навряд чи зможе. Це та сама людина, що і у 2010 році. Її промови тієї кампанії та на Софіївскій площі мало відрізняються. Щоб стати президентом має взяти собі глобальну ціль: Крим, вступ до ЄС. Щоправда вибори робляться не у Києві, тут революція, а вибори у регіонах, де її можуть любити як 4 роки тому. Дивно, що крім Добкіна в області ніхто не їздив досі. Рейтинг Тягнибока просів, не дивлячись на націоналізацію суспільства. Більшу кількість симпатії народу перетягнув на себе Ярош. «Свободу» зажди позиціонували, як найбільш радикальних діячів, а виявилось ні.

Про чинний уряд

Рідкий випадок коли політики виявились мудріші за народ вважає утвердження кабінету міністрів. Ті люди яких визначили, саме визначили, найбільше підходять на свої ролі, на його думку.

Про відносини з Росією

Весь світ вводить санкції проти Росії, а Україна і досі веде військово-інженерну співпрацю, торгівлю. Так є внутрішній бойкот товарів, але це більше допоможе зросту національної свідомості. Україна вимагає санкцій для Росії від усього світу, але сама не працює в цьому напрямку. З іншого боку, країни дуже пов’язані між собою. Наприклад, заборонити «Мотор Січі» випускати мотори - і половина Запоріжжя без роботи. Гадає, що Росія не зможе фінансувати Крим. Фактично це валіза без ручки. А якщо буде падіння ціни на нафту, хоча б на 10 доларів від теперішньої ціни, то років через п’ять півострів попроситься назад.

Про Крим

Ідеальне рішення для Криму - створити Монако, Лас-Вегас, дозволивши ігорний бізнес. Одразу поїхали б люди, гроші. Якщо росіяни прийдуть до цього рішення, то кримчани зрозуміють наскільки неправді були до них 22 роки. Одною з найбільших проблем зараз визнає кримських татар. Побоюється, щоб не було міжрасових конфліктів, погромів мечетей і т.п.