Уряд Канади планує евакуювати всіх своїх громадян, які того захочуть, з борту круїзного лайнера Grand Princess, на якому виявили інфікованих коронавірусом. Він стоїть біля узбережжя Каліфорнії.

Про це повідомили в Міністерстві закордонних справ Канади.

Загалом на борту перебувають 237 канадців.

Літак із Сан-Франциско доставить евакуйованих до бази канадських військ Трентон, провінції Онтаріо. Пасажирів оглянуть та залишать на 14-денний карантин.

Перед посадкою на літак громадяни Канади пройдуть медичну перевірку. Якщо у них виявлять симптоми захворювання, їм відмовлять в евакуації та запропонують подальші дії.

Нагадаємо, 3 березня лайнер Grand Princess ізолювали біля берегів Каліфорнії для перевірки на коронавірус.

Він виконував двотижневий круїз із Сан-Франциско на Гаваї й повинен був закінчити рейс 7 березня. Однак його зупинили біля берегів Каліфорнії, коли з'ясувалося, що чоловік з Каліфорнії, який був на судні в лютому під час попереднього круїзу Grand Princess до Мексики, заразився коронавірусом і нещодавно помер.

Коронавірусне захворювання Covid-2019 діагностували у 19 членів екіпажу і двох пасажирів лайнера Grand Princess.

На борту Grand Princess перебуває понад 3500 людей — 2422 гостей та 1111 членів екіпажу. Це представники 54 країн. Тепер всі пасажири та екіпаж пройдуть тест на коронавірус.

На борту лайнера перебувають 49 українців.

Оскільки місцева влада Каліфорнії ухвалила рішення про тимчасову заборону на вхід лайнера в гавань Сан-Франциско, тести на коронавірус доставили на борт вертольотами берегової охорони США.

За останнями даними, від коронавірусного захворювання Covid-2019 у світі вже одужали 62 тисячі людей. Водночас померли 3 825 пацієнтів. Загальна кількість інфікованих зросла до 110 041. У США зафіксували 554 випадки коронавірусу.

Поділитись: