Канада тимчасово зупинила продаж зброї Туреччині через її військову операцію проти курдів у Сирії.

Про це повідомив речник Міністерства закордонних справ Канади Гійом Берубе, передає CBC News.

«Ця одностороння дія ризикує підірвати стабільність і без того крихкого регіону, погіршити гуманітарну ситуацію та перекреслити прогрес, досягнутий міжнародною коаліцією по боротьбі з «Ісламською Державою», членом якої є Туреччина», — зазначив він.

До цього Велика Британія, Франція та Німеччина також припинили продаж зброї в Туреччині через її рішення атакувати курдські сили.

Нагадаємо:

  • 7 жовтня 2019 року США почали виводити своїх військових із Сирії, по суті, залишивши курдів, які разом з американськими силами протягом декількох років боролися проти бойовиків «Ісламської держави», наодинці. У зв’язку з цим Трампа звинуватили у зраді курдів через те, що він «кинув їх напризволяще». Сам глава Білого дому заперечує це, наголошуючи, що США продовжують підтримувати курдів фінансово та постачають їм зброю.
  • 9 жовтня президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган повідомив про те, що турецькі війська розпочали операцію «Мирна весна» на півночі Сирії.
  • Офіційно Анкара обіцяє створити на півночі Сирії зони безпеки, але фактично турки хочуть очистити від курдів райони на схід від річки Євфрат, що межують з Туреччиною. У цій зоні зокрема планують поселити частину сирійських біженців, які зараз проживають у Туреччині.
  • 13 жовтня, стало відомо, що армія Асада оголосила про перекидання військ на північ Сирії, аби зупинити наступ Туреччини.
  • 15 жовтня США запровадили санкції проти декількох турецьких міністерств та їхніх очільників.
Поділитись: