США запровадили санкції проти Туреччини через її військову операцію в Сирії.

Про це йдеться у повідомленні на сайті Мінфіну США.

Під американські обмеження потрапили міністерства оборони й енергетики Туреччини, а також три міністри глава Міноборони Хулусі Анкара, очільник Міністерства внутрішніх справ Сулейман Сойлу та міністр енергетики Фатіх Донмез. Ці установи та чиновники втратять право укладати угоди з американськими громадянами, а їхні активи на території США будуть заморожені.

Раніше Трамп вже пригрозив Туреччині «знищенням економіки» у разі «недопустимих дій» у Сирії.

Нагадаємо:

  • 7 жовтня 2019 року США почали виводити своїх військових із Сирії, по суті, залишивши курдів, які разом з американськими силами протягом декількох років боролися проти бойовиків «Ісламської держави», наодинці. У зв’язку з цим Трампа звинуватили у зраді курдів через те, що він «кинув їх напризволяще». Сам глава Білого дому заперечує це, наголошуючи, що США продовжують підтримувати курдів фінансово та постачають їм зброю.
  • 9 жовтня президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган повідомив про те, що турецькі війська розпочали операцію «Мирна весна» на півночі Сирії.
  • Офіційно Анкара обіцяє створити на півночі Сирії зони безпеки, але фактично турки хочуть очистити від курдів райони на схід від річки Євфрат, що межують з Туреччиною. У цій зоні зокрема планують поселити частину сирійських біженців, які зараз проживають у Туреччині.
  • 13 жовтня, стало відомо, що армія Асада оголосила про перекидання військ на північ Сирії, аби зупинити наступ Туреччини, натомість США евакуюють з цього району своїх солдатів.
Поділитись: