Влада Канади ввела санкції стосовно 30 громадян Росії. Санкції пов'язані з «актом Магнітського», який нещодавно набув чинності

Влада Канади ввела санкції стосовно 30 громадян Росії. Санкції пов'язані з «актом Магнітського», який нещодавно набув чинності.

Про це йдеться у повідомленні на сайті МЗС Канади.

«Відповідно до закону, який вступає у силу, Канада вводить санкції проти 30 осіб, що мають відношення до корупційних дій та шахрайства, яке Магнітський розслідував у 2008 році», — йдеться у повідомленні.

У список потрапили, зокрема, голова Слідчого комітету Росії Олександр Бастрикін, екс-співробітник СК МВС Росії і фігурант американського «списку Магінтского» Павло Карпов.

Також у списку екс-заступник начальника відділу СК МВС Росії Наталія Виноградова, яка займалася розслідування справи Сергія Магнітського.

«Закону Магнітського» був ухвалений Конгресом США наприкінці 2012 року. Він передбачає візові та економічні санкції щодо росіян, причетних, на думку Вашингтона, до порушень прав людини.

Наприкінці грудня 2016 року тодішній президент США Обама розширив дію «закону Магнітського» на весь світ.

Канада приєдналась до «акту Магнітського» на початку жовтня цього року, на що президент Росії Володимир Путін назвав дії Оттави «неконструктивними політичними іграми».

Сєргєй Магнітський, заарештований за звинуваченням в ухиленні від сплати податків, помер у московському слідчому ізоляторі 16 листопада 2009 року.

Його колеги, співзасновник фонду Hermitage Capital Вільям Браудер і глава британської компанії Firestone Duncan Джемісон Файерстоун заявили, що Магнітский був заарештований після того, як розкрив корупційні схеми, до яких причетні деякі чиновники і співробітники МВС.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Список Магнітского: Знімальний майданчик — СПЕЦРЕПОРТАЖ. 

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Поділитись: