Політика

Канцлер Німеччини Меркель готова змінити політику щодо біженців

Політика/Канцлер Німеччини Меркель готова змінити політику щодо біженців
Зберегти
Вигляд

Ангела Меркель вперше вказала, що готова змінити свою політику щодо біженців через програш партії правих на регіональних виборах. Про це повідомляє Telegraph.

«Якби я знала, яких саме змін у політиці щодо біженців хочуть німці, я була б готова розглянути пропозиції», сказала пані Меркель.

«Якби я могла, я б повернулася назад у часі, щоб краще підготуватися до кризової ситуації з біженцями в 2015 році, до якої ми були зовсім не готові».

Пані Меркель, виступаючи на спеціально організованій прес-конференції для розгляду результатів виборів Християнсько-демократичної партії в державних виборах в Берліні у вихідні дні.«Я беру на себе відповідальність як лідер партії і канцлер», сказала вона, говорячи про результати.

ХДС набрала найгрший для себе показник в німецькій столиці, всього 17,6%.

Партія Антиіммігрантська Альтернатива для Німеччини отримала найвищу частку голосів з часів Другої світової війни – 14,5%.

Меркель сказала, що більше не буде повторювати своє попереднє гасло, яке стосується мігрантської кризи – «Ми можемо зробити це», тому що воно став «порожньою фразою».

Це перший раз, коли вона вказала, що готова відступити від політики «відкритих дверей» щодо біженців, яка призвела до падіння рейтингу ХДС до найнижчого рівня в національних опитуваннях за 4 роки. Крім того, впав її персональний рейтинг.

У Берліні у неділю пройшли вибори в регіональний парламент, за результатми яких коаліція соціал-демократів і християнських демократів канцлерки Ангели Меркель втратила більшість, повідомляє Deutsche Welle.

За попередніми даними, Соціал-демократична партія Німеччини набирає 21,6% голосів, Християнсько-демократичний союз – 17,6%, «ліві» – 15,6%, «зелені» – 15,2%, «Альтернатива для Німеччини» – 14,2%, «Вільна демократична партія» – 6,7%.

Пов`язані новини