В художньому музеї Лувр Абу-Дабі, який є філіалом паризького Лувру в столиці Об'єднаних Арабських Еміратів, зникла картина Леонардо да Вінчі «Спаситель світу», яку у 2017 році купив невідомий за 450 мільйонів доларів. Про це пише The New York Times з посиланням на анонімні джерела.

У музеї розповіли, що не знають, де зараз перебуває полотно, яке мали виставити для відвідувачів ще у вересні минулого року. Департамент культури і туризму Абу-Дабі не відповів на питання про те, де знаходиться картина.

Французький чиновник, близький до паризького Лувру, на анонімних засадах повідомив The New York Times, що там також не можуть знайти «Спасителя світу».

У свою чергу, джерело в уряді Франції на умовах анонімності повідомило газеті, що все посадовці надіються, що картина знайдеться найближчим часом, оскільки її показ запланований на виставці в честь 500-ї річниці смерті Леонардо да Вінчі, яку відзначатимуть 2 травня.

Офіційний представник Лувру відмовився від коментарів.

За словами опитаних The New York Times експертів з живопису, місцеперебування полотна зараз справді невідоме.

Нагадаємо, картину да Вінчі «Спаситель світу» придбали за рекордні 450 мільйонів доларів у листопаді 2017 року. Тоді це зробив анонімний покупець.

Написану в XV столітті картину спочатку оцінювали в 100 мільйонів доларів, проте на продаж виставили ​​за 75 мільйонів. Заявку подали щонайменше 45 охочих, утім, їхня кількість наприкінці зменшилася лише до двох з підняттям ставки.

Згодом з'явилась інформація, що покупцем картини Леонардо да Вінчі став саудівський принц Бадер бін Абдулла бін Мохаммед бін Фархан аль-Сауд.

Поділитись: