Уряд Каталонії заплатив 3 мільйон євро (85,7 млн грн) субсидій медіакомпаніям, які були тісно пов'язані з органом, який стверджує, що Вільям Шекспір, Мігель де Сервантес і Христофор Колумб були каталонцями.

Про це повідомляє The Guardian з посилання Пере Арагонеса, який виконує функції віцепрезидента Каталонії.

Він заявив, що гроші виплачуються з 2012 року двом медіакомпаніям, які належать Альберту Кодінасу, спільному засновнику та нинішньому президенту Інституту нової історії.

Інститут, який був заснований у 2007 році, підготував книги та документальні фільми, які підтримують теорію про те, що Колумб був каталонцем.

У програмах цих компаній стверджують, що Іспанія приховувала роль каталонців у європейському відкритті Америк, що Мігель де Сервантес, автор «Дон Кіхота», «писав по-каталонськи» і був «замаскований іспанською інквізицією». Там також йдеться, що Леонардо да Вінчі був каталонцем.

Дослідник Франциско Пісарро, який, як вважають, розпочав життя свинопасом в Естремадурі на заході Іспанії, також, за їх даними, був вербований до каталонського пантеону, як і християнський містик свята Тереза ​​Авіла.

Професор юридичного факультету Валенсії та співавтор «Псевдо історії проти Каталонії» Вічент Байдал сказав, що люди, які стоять за інститутом, «навіть не історики, а люди, які не мають уявлення і не розуміють історичної методології».

Як відомо, Вільям Шекспір — англійський драматург Єлизаветинської епохи, актор і поет, один із найвідоміших драматургів світу. Він автор принаймні 17 комедій, 10 хронік, 11 трагедій, п'яти поем і циклу зі 154 сонетів.

Поділитись: