Дослідник Пьотр Плехач із Чеської академії наук за допомогою алгоритму машинного навчання зіставив текст п’єси «Генріх VIII» із літературними стилями Вільяма Шекспіра та англійського драматурга Джона Флетчера. Аналіз показав, що п'єсу могли написати два автори.

Про це повідомляє MIT Technology Review.

Штучний інтелект проаналізував тексти п’єс Шекспіра та Флетчера, написані в той самий час, що й «Генріх VIII». Для підвищення точності аналізу Плехач також порівняв текст зі стилем іншого автора — Філіпа Масінґера, якому теж інколи приписують співавторство п’єс Шекспіра.

Результати показали, що Флетчер може бути ймовірним автором половини тексту п’єси, яку досі приписують Шекспіру.

«Наші результати з високою ймовірністю підтверджують канонічний поділ п’єси між Вільямом Шекспіром і Джоном Флетчером, який запропонував Джеймс Спедінґ», — сказав дослідник.

Джеймс Спедінґ — англійський письменник XIX століття, який у 1850 році вперше висунув гіпотезу про співавторство п’єси «Генріх VIII» між Шекспіром і Флетчером. Він звернув увагу на характерні особливості Флетчерового стилю, які зустрічаються в тексті: вживання слова ye замість you і ’em замість them, а також додавання слів sir, still або next в кінець п’ятискладового рядка для зайвого шостого складу.

П’єса «Генріх VIII»є одним із творів Вільяма Шекспіра, присвяченому життю англійських монархів. Сюжет п’єси розгортається навколо процесу розлучення монарха з першою дружиною Катериною й одруження з Анною Болейн.

Поділитись: