Катар уклав з США угоду про покупку винищувачів F-15 на суму 12 мільярдів доларів.

Катар уклав з США угоду про покупку винищувачів F-15 на суму 12 мільярдів доларів.

Про це повідомляє Reuters.

Так, зустріч глави Пентагону Джеймса Меттіса і представників Катару для підписання угоди відбулася в середу.

Точну кількість винищувачів, які поставлять США Катару, не називають.

У листопаді 2016 року держдепартамент США схвалив операцію з продажу Катару партії з 72 винищувачів четвертого покоління F-15QA на загальну суму 21,1 мільярда доларів.

Нагадаємо, Саудівська Аравія, Єгипет, Об'єднані Арабські Емірати і Бахрейн оголосили про розрив дипломатичних відносин з Катаром. Також Катар виключили з коаліції, яка веде переговори з повстанцями в Ємені.

Про розрив дипломатичних відносин з Катаром заявили також Ємен, Лівія, Мальдіви і Маврикій. Дев'ятою країною, що розірвали дипвідносини з Катаром стала Дев'ята країна розірвала дипломатичні відносини з Катаром стала Мавританія. 

Рішення було прийнято через підозри в підтримці Катаром ісламістських угруповань, включно з «Братами-мусульманами», «Ісламською державою» і «Аль-Каїдою».

Влада Катару пояснила «фінансування терористів» необхідністю викупити членів сім'ї еміра, які потрапили в заручники під час поїздки до Іраку в квітні 2017-го року. 

Зазначимо, що Катар є стратегічним союзником США і Туреччини. Країна має сухопутне сполучення лише з Саудівською Аравією.

Президент США Дональд Трамп запропонував допомогу у розв’язанні конфлікту навколо Катару.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ізоляція Катару: як фейки й хакери стають зброєю в арабському світі.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: