Розгляд апеляції на вирок генерал-майору Віктору Назарову, якого суд першої інстанції визнав винним у справі щодо загибелі військових у збитому бойовиками літаку Іл-76, штучно затягують.

Про це заявив адвокат родичів жертва авіакатастрофи Віталій Погосян, передає УНІАН.

Разом з родичами загиблих він закликав президента України Володимира Зеленського взяти справу під особистий контроль. Він додав, що наразі підготовлене відкрите звернення до Зеленського, під яким є понад 40 підписів членів сімей загиблих.

Погосян нагадав, що 8 червня 2017 року Апеляційний суд Дніпропетровської області прийняв справу Назарова до розгляду. Відбулося декілька засідань у цій справі, були оголошені експертизи Київського науково-дослідного інституту та Львівського. 

Адвокат розповів, що у справі є дві експертизи: одну призначив орган досудового розслідування — військова прокуратура, другу провів захист генерала Назарова. 22 січня 2018 року справу направили на експертизу. Після цього, за словами адвоката, експерти звернулися до колегії суддів з клопотанням про надання доступу до матеріалів, які містять державну таємницю і з проханням надати їм додаткові матеріали.

«Коли я читав це клопотання, я не зовсім зрозумів, що це взагалі таке. Йдеться про указ, розпорядження президента, які є у вільному доступі, бойові статути, а також інші документи Генерального штабу, командування Сухопутних військ, Повітряних сил та штабу АТО, які мають стосунок до фактів, що досліджуються. Що це за формулювання? Дайте нам те, що ви можете нам надати, хоча всі матеріали кримінального провадження були їм надані», — заявив Погосян.

За словами адвоката, протягом року ця справа перебувала на розгляді експертів.

«У жовтні 2018 року, оскільки суд змінився з Апеляційного суду Дніпропетровської області на Дніпровський апеляційний суд, змінилася колегія суддів. Ця колегія також направила справу на експертизу. Тут є єдине питання, на яке експерти мають дати відповідь: чи перебувають дії генерала Назарова у первинному зв'язку з настанням тяжких наслідків, що призвели до загибелі», — додав він.

«Це все штучне затягування того, щоб не було винесене остаточне рішення... Пройшло 5 років і ми не маємо вироку, який набрав законної чинності», — наголосив адвокат.

Нагадаємо, 14 червня 2014 року на території Луганської області з переносного зенітно-ракетного комплексу було збито літак Іл-76. На його борту перебували 40 військовослужбовців та 9 членів екіпажу. Усі вони загинули.

27 березня 2017 року у справі збиття ІЛ-76 суд визнав винним у «недбалому ставленні до служби, вчиненому в бойовій обстановці, що призвело до тяжких наслідків» генерал-майора Віктора Назарова, який відповідав за відправку ІЛ-76 і на момент трагедії був начальником штабу Антитерористичної операції.

Суд присудив генералу 7 років ув’язнення, однак він подав на апеляцію і наразі працює заступником керівника Генштабу Збройних сил. У листопаді 2018-го суд вирішив розглянути апеляцію генерала Назарова спочатку.

Поділитись: