Катастрофа літака МАУ: у МЗС назвали дату прибуття іранської делегації в Україну

Делегація з Ірану прибуде в Україну для проведення консультацій щодо компенсацій родичам загиблих внаслідок збиття літака «Міжнародних авіаліній України» 29—30 липня.

Про це повідомив під час робочого візиту у Польщу міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, передає «Інтерфакс-Україна».

«Ми запросили іранську делегацію до Києва. Ми цінуємо, що вони прийняли запрошення, і вони приїжджають 29-30 липня, післязавтра. Я не можу розкрити остаточних цифр компенсацій, не тому що я не хочу, а тому що цифри будуть результатом консультацій», — сказав міністр.

Кулеба наголосив, що є всі причини просити в Ірану заплатити великі компенсації за збиття літака.

«… з огляду на умови того, що сталося, і доступну інформацію про джерела цієї трагедії, є всі причини просити в Ірану заплатити найвищу ціну за те, що він зробив. Ми вестимемо переговори конструктивно, але поводитимемося дуже принципово», — зазначив Кулеба.

Він додав, планує сам прийняти іранську делегацію, а Україна представлятиме на консультаціях інтереси всіх країн, громадяни яких загинули в авіакатастрофі, згідно з підписаним ними меморандумом.

Нагадаємо, на початку липня в Ірані заявляли, що готові розпочати двосторонні переговори з Україною щодо збитого літака компанії «Міжнародні авіаліні України» з 20 липня.

Нещодавно у Франції фахівці успішно завершили розшифровку даних обидвох «чорних скриньок» збитого у січні над Тегераном літака МАУ. У МЗС України заявили, що розшифровка підтвердила, що лайнер упав унаслідок влучення в нього ракети, а на момент збиття він був справний.

Нагадаємо:

  • Літак Boeing-737 авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України» розбився уночі 8 січня невдовзі після вильоту з міжнародного аеропорту Імам Хомейні, що на околицях Тегерана.
  • На борту перебували 167 пасажирів та 9 членів екіпажу, усі вони загинули. Серед жертв авіакатастрофи — 11 українців
  • Серед загиблих також було 82 громадяни Ірану, 63 — Канади, 10 — Швеції, 4 — Афганістану, а також по 3 громадяни Німеччини та Великої Британії.
  • 9 січня прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо заявив, що дані канадської розвідки та розвідки союзників вказують на те, що український літак збила іранська ракета. Аналогічні дані розвідки США публікували американські ЗМІ.
  • 11 січня, після кількох днів замовчування правди, Іран визнав, що літак Boeing ненавмисне збила іранська ракета, оскільки його сприйняли за ворожий об’єкт.
  • Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна очікує від Ірану готовності до повного й відкритого розслідування, притягнення винних до відповідальності, повернення тіл загиблих, виплат компенсацій, офіційних вибачень по дипломатичних каналах. Зі свого боку президент Ірану запевнив, що усі винні будуть покарані.