Президент Володимир Зеленський провів телефонну розмову з прем’єром Канади Джастіном Трюдо й обговорив катастрофу українського літака МАУ в Ірані.

Про це повідомили в Офісі президента.

Трюдо подякував українському президенту за зусилля із забезпечення доступу канадських фахівців до місця катастрофи, а також попросив сприяти у переговорах з Іраном про ідентифікацію тіл загиблих, серед яких було 63 канадці.

«Співрозмовники підтримали подальшу координацію зусиль для забезпечення належної міжнародно-правової відповідальності винних у збитті літака», — йдеться у повідомленні.

Також Трюдо і Зеленський зазначили, що сподіваються на конструктивну роботу групи координації та реагування на чолі з міністрами закордонних справ країн, громадяни яких загинули в авіакатастрофі (Велика Британія, Канада, Україна, Швеція та Афганістан). Засідання групи відбудеться 16 січня у Лондоні.

«У цьому контексті сторони зазначили важливість розробки алгоритму недопущення подібних трагедій у майбутньому», — розповіли в ОПУ.

  • Літак Boeing-737 авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України» розбився уночі 8 січня невдовзі після вильоту з міжнародного аеропорту Імам Хомейні, що на околицях Тегерана.
  • На борту перебували 167 пасажирів та 9 членів екіпажу, усі вони загинули. Серед жертв авіакатастрофи — 11 українців
  • Серед загиблих також було 82 громадяни Ірану, 63 — Канади, 10 — Швеції, 4 — Афганістану, а також по 3 громадяни Німеччини та Великої Британії.
  • 9 січня прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо заявив, що дані канадської розвідки та розвідки союзників вказують на те, що український літак збила іранська ракета.
  • 11 січня Іран визнав, що літак Boeing ненавмисне збила іранська ракета, оскільки його сприйняли за ворожий об’єкт.
  • Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна очікує від Ірану запевнень у готовності до повного й відкритого розслідування, притягнення винних до відповідальності, повернення тіл загиблих, виплат компенсацій, офіційних вибачень по дипломатичних каналах.
Поділитись: