Казахстан підтримав позицію Китаю щодо закінчення війни
Міністерство закордонних справ Казахстану підтримало позицію Китаю щодо закінчення війни. Відомство закликало, щоб «залучені до військового конфлікту» сторони «виявили добру волю», припинили бойові дії і швидше сіли за стіл переговорів.
Про це йдеться у заяві казахстанського МЗС, яку оприлюднили 25 лютого.
«Казахстан вітає позицію КНР щодо політичного врегулювання української кризи, яка заслуговує на підтримку як припинення кровопролиття на основі територіальної цілісності, незалежності та суверенітету держав відповідно до основоположних принципів Статуту ООН», — заявило відомство.
Міністерство додало, що вважає «безальтернативним» мирне вирішення «цієї проблеми» виключно на основі міжнародного права та принципів Статуту ООН, а світова спільнота має всіляко сприяти дипломатичному рішенню.
А яка позиція Китаю?
Китай оприлюднив документ із 12 пунктів, у якому детально виклав свою позицію щодо війни росії проти України, яку він назвав «українською кризою».
Серед іншого, Китай закликав до поваги до суверенітету всіх країн, припинення вогню, а також зазначив про сприяння експорту зерна й «припинення односторонніх санкцій».
«Односторонні санкції та максимальний тиск не можуть розв'язати питання; вони лише створюють нові проблеми. Китай виступає проти односторонніх санкцій, не схвалених Радою Безпеки ООН», — йдеться в документі.
Також у позиції Китаю йдеться про «відмову від менталітету холодної війни».
«Безпека країни не повинна досягатися коштом інших. Безпека регіону не повинна досягатися зміцненням чи розширенням військових блоків. Законні інтереси безпеки та занепокоєння всіх країн необхідно сприймати серйозно та належним чином розглядати», — зазначено в документі.
Якою була реакція?
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг та радник голови Офісу президента Михайло Подоляк відреагували на позицію Китаю щодо закінчення війни. Український посадовець наголосив, що позиція України — це виведення російських військ зі всіх окупованих територій.
А ось Столтенберг сказав, що Пекін не має великої довіри, тому що він не зміг засудити російське незаконне вторгнення в Україну. Посадовець нагадав, що Китай та росія підписали угоду за декілька днів до початку повномасштабного вторгнення.
Згодом президент США Джо Байден відкинув запропонований Китаєм «мирний план» щодо війни росії проти України, припустивши, що його реалізація піде лише на користь москві.
- Поділитися: