Влада Казахстану та Киргизстану звинуватили російський уряд у тому, що він обмежує постачання вугілля до України. Ці звинувачення можуть стати основою для розслідування проти Росії в межах Євроазійської економічної комісії.

Про це повідомляє російський «Комерсантъ».

Вугілля з Казахстану та Киргизстану постачається до України транзитом через Росію. Однак у квітні 2019 року російський уряд ухвалив рішення запровадити обмеження на постачання вугіллі з території Росії до України. Так, на такі поставки необхідно отримувати спеціальні дозволи.

Уряди країн Середньої Азії звернулися до Євразійської економічної комісії, до складу якої входить також і Росія. Комісія має розглянути це звернення і може ухвалити рішення про початок першого розслідування проти Росії.

У російському уряді звинувачення спростовують. Там зазначають, що ні Казахстан, ні Киргизстан не експортують вугілля до України у тих обсягах, які заявляють у заявках на транзит.

18 квітня голова російського уряду заявив, що Росія заборонить постачання нафти, нафтопродуктів, вугілля та деяких інших товарів до України. Згодом стало відомо, що постачання повністю не припиниться, а буде здійснюватися в межах виданих російським урядом дозволів.

Відповідні заходи російський уряд вжив у відповідь на нещодавнє розширення Україною переліку заборонених російських товарів, який, зокрема, скляні банки та склотару.

29 грудня 2018 року прем’єр-міністр Росії підписав рішення про заборону на ввезення деяких товарів на територію РФ. Його ухвалили у відповідь на заборону українського уряду на ввезення російських товарів, зокрема продуктів з глюкози та крохмалю з кукурудзи. Це рішення український уряд ухвалив 27 грудня.

Поділитись: