Російська Федерація заборонила експорт нафти, нафтопродуктів до України.

Про це повідомив прем’єр-міністр Росії Дмитро Медведєва, передає російський «ТАСС».

«Встановити заборону на експорт до України російської нафти та нафтопродуктів», — повідомив прем'єр-міністр Росії Дмитро Медведєв 18 квітня.

Окрім заборони на експорт нафти на нафтопродуктів до України, Росія заборонила ввозити на свою територію деякі українські товари, загальна вартість яких склала у 2018 році близько 250 мільйонів доларів.

Відповідні заходи російський уряд вжив у відповідь на нещодавнє розширення Україною переліку заборонених російських товарів, який, зокрема, скляні банки та склотару.

Крім цього, Росія обмежить постачання до України вугілля: його можна буде експортувати лише за наявності спеціального дозволу.

«В останні 3 роки Україна імпортує 85% дизельного палива, 50% бензину та 60% скрапленого газу. При цьому 40% дизельного пального ми купили у Росії, у Білорусі — 33%, 10-15% виробили самостійно, а залишок отримали із постачання морем та з Литви. Україна виробила 50% бензину, 30% купили у Білорусі і 20% у Литви», — повідомив Сергій Куюн, експерт на ринку палива, директор консалтингової компанії «А-95».

За даними ДФС Україна у 2018 році імпортувала нафтопродуктів на 5,54 млрд доларів. Імпорт із Білорусі в грошовому вираженні становить 2,11 млрд доларів (38,1%), з Росії — 2,07 млрд доларів (37,3%), а з Литви — 570,5 млн доларів (10,3%). Із інших країн за звітний період було імпортовано нафтопродуктів на 787,3 млн доларів.

«Цей імпорт не тільки шкідливий, але й корисний, тому що дуже диверсифікована система постачання, ми постачаємо і з Росії, і Білорусі, але у нас є і такий запасний варіант — це порти морські, через які ми можемо постачати пальне, якщо російськими та білоруськими поставками щось трапиться», — додав Куюн у відповідь на запит Громадського.

Зазначимо, що раніше у відповідь на розширення Україною переліку заборонених товарів, у Росії заборонили весь транзит вироблених в Україні товарів через свою територію до інших країн (переважно Центральної Азії). Це рішення Росії підтримали у СОТ.

Зазначимо, що США підтримали позицію Росії у спорі в СОТ про обмеження транзиту українських товарів територією РФ.

29 грудня прем’єр-міністр Росії підписав рішення про заборону на ввезення деяких товарів на територію РФ. Його ухвалили у відповідь на заборону українського уряду на ввезення російських товарів, зокрема продуктів з глюкози та крохмалю з кукурудзи. Це рішення український уряд ухвалив 27 грудня.

До переліку заборонених до ввезення в Росію українських товарів додали українську кондитерську продукцію, пшеницю, соняшникову олію, горіхи, а також котли, шпалери, папір, меблі, трактори та інше обладнання. За підрахунками мінекономіки РФ, загальна вартість українського експорту, який заборонили в Росії, складає 510 мільйонів доларів на рік.

Нагадаємо, що у березні 2018 року уряд запровадив тимчасову заборону на ввезення мінеральних добрив з Росії.

Пізніше там повідомили, що Росія навмисне занижує ціни на добрива, що ввозяться в Україну та анонсували введення антидемпінгових мит.

23 травня заборону на ввезення деяких російських добрив скасували.

Поділитись: