У Києві до помешкання казахського опозиційного журналіста Айдоса Садикова увірвалися два невідомих чоловіки, які представилися співробітниками поліції

У Києві до помешкання казахського опозиційного журналіста Айдоса Садикова увірвалися два невідомих чоловіки, які представилися співробітниками поліції. Вони погрожували Садикову через критичні публікації про казахського бізнесмена Мухтара Аблязова.

Про це Садиков заявив у Facebook.

«Ці поліцейські чи так звані поліцейські вимагають від мене змиритися з тим, що мене прибрали з ДВК (політична партія «Демократичний вибір Казахстану» - ред.) і не писати пости проти Мухтара Аблязова. Інакше розмова буде коротка та завершиться все депортацією моєї родини до Казахстану», — написав журналіст у Facebook.

На думку Садикова, цей інцидент замовив або сам бізнесмен Мухтар Аблязов або президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв, «що одне й те ж».

У русі Аблязова «Демократический выбор Казахстана» заявили, що в Україні проти ДВК, прибічників руху та самого бізнесмена нібито розгорнута «системна провокація», зокрема, і проти Садикова.

«Тільки за один місяць в Києві сталося п'ять випадків кримінального характеру, спрямованих проти трьох осіб, всі вони є претендентами на статус політичного біженця. За всіма фактами зроблені звернення в СБУ та поліцію України. Сьогодні, 18 липня 2018 року, в Києві здійснена чергова провокація, з метою дискредитації Мухтара Аблязова і ДВК», — йдеться у заяві партії на сторінці Аблязова у Facebook.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Мене затримали за змовою спецслужб» — казахська журналістка Жанара Ахмет

Нагадаємо, журналістку Жанару Ахмет, яка втекла з Казахстану через переслідування, затримали у Києві 22 жовтня.

2 листопада Шевченківський суд Києва обрав запобіжний захід для казахської опозиційної журналістки Жанари Ахмет у вигляді екстрадиційного арешту терміном на два місяці.

8 листопада суд визнав незаконним тимчасовий арешт Жанари Ахмет. На той момент вона вже відбула під арештом 18 діб, до яких її засудили.

Жанара Ахмет була змушена втекти в Україну з Казахстану в березні 2017 року. На батьківщині проти неї порушили кілька справ, які Жанара вважає політично мотивованими.

Влада Казахстану інкримінує журналістці статті 177 Кримінального  кодексу — шахрайство. Захист наполягає на тому, що Жанара вже була на батьківщині засуджена за цією статтею і повторне покарання буде незаконним.

У Києві Ахмет разом з 9-річним сином живуть менше року і просять політичного притулку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Утікла від переслідувань у Казахстані: Що відомо про затриману в Україні журналістку

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile