Завдяки винятковим біологічним особливостям розмноження та навичкам виховання потомства крокодили вміють надзвичайно вміло пристосовуватися до умов довкілля — і тому можуть пережити глобальне потепління.

Про це йдеться в дослідженні вчених Університету Бата, що в Англії. Його результати оприлюднені в науковому виданні Biological Journal of the Linnean Society.

Дослідники проаналізували 20 різних видів крокодилів, що живуть по всьому світу, аби вивчити їхні еволюційні особливості. З’ясувалося, що, по-перше, менші види крокодилів живуть у районах ближче до екватора; а по-друге, від місця проживання не залежить розмір та період висиджування яєць, які відкладають крокодили.

«Наші результати свідчать, що їхні вмілі навички догляду за потомством — серед іншого, кладка яєць у надійному місці, охорона яєць, допомога вилуплювання з них і навіть годування своїх малюків — можуть бути однією з причин, чому вони так довго живуть на планеті», — зазначає співавторка дослідження Ребекка Лейкін із Університету Бата.

На думку дослідників, саме це дає підстави говорити, що крокодили легше, ніж інші тварини, можуть пристосуватися до зміни умов життя на Землі, як-от глобального потепління. Утім на них усе одно можуть вплинути такі фактори, як забруднення довкілля і браконьєрство. Крім того, нині налічують лише 20-30 видів крокодилів — менше, ніж свого часу динозаврів.

Крокодили живуть на Землі близько 100 мільйонів років. Вони пережили дві хвилі масового вимирання — еру вимирання динозаврів близько 66 мільйонів років тому і різке скорочення біорізноманіття в океанах 33 мільйони років тому.

Попередні дослідження вже показали, що крокодили володіють своєрідними біологічними механізмами, які забезпечують їхнє виживання як виду — зокрема, здатність обходитися без їжі місяцями й здатність впадати в сплячку під час суворих зим.

Поділитись: