КБ «Луч» звернулося до уряду через скандальні висновки Держаудитслужби: «Ускладнюють виконання завдань»
Конструкторське бюро «Луч» звернулося до уряду та Ради нацбезпеки та оборони через висновки Держаудитслужби, яка визнала весь прибуток постачальників Міноборони збитками держави.
Про це йдеться в заяві бюро.
19 вересня конструкторське бюро «Луч» направило офіційні листи до прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля, секретаря РНБО України Олексія Данілова, міністра з питань стратегічних галузей промисловості України Олександра Камишіна та гендиректора «Укроборонпрому» Германа Сметаніна.
Бюро просить врегулювати питання із висновками Держаудитслужби згідно із законодавством, оскільки це ускладнює виконання поставлених завдань розробки та виробництва зброї.
«Надумана позиція посадових осіб Держаудитслужби щодо заборони включення прибутку до складу ціни створила реальні загрози національній безпеці та оборони держави. Висновки ДАСУ викликають здивування та обурення, спричинили розбіжності та судові процеси між органами влади у період воєнного стану, а матеріали ревізії передано правоохоронним органам, на підставі яких відкрито кримінальні провадження», — йдеться у заяві.
Перед цим Міністерство економіки також видало роз’яснення, що уряд не змінював порядок отримання прибутку в оборонних закупівлях під час воєнного стану, а отже претензії Держаудитслужби до підприємств є безпідставними.
Питання висновків ДАСУ також порушили на зустрічі об’єднання підприємств оборонно-промислового комплексу в Міноборони.
Про що йдеться?
Навесні стало відомо, що Держаудитслужба за результатами перевірок контрактів Міноборони визнала весь прибуток українських постачальників МО «збитками держави». Йдеться про 2,5 мільярда гривень.
ДАСУ вважає закладений у договори прибуток постачальників «збитками» через постанову уряду, ухвалену в березні 2022 року, яка мала прискорити закупівлі. У документі просто нічого не прописали про прибуток, тож Держаудитслужба тлумачила його так: якщо прибутки не вказані, то їх не має бути, а отримані раніше — треба повернути.
Міноборони України стало на бік своїх постачальників, справа дійшла до суду. Міністерство подало до Київського окружного адмінсуду позов проти Держаудитслужби з оскарженням її підходу. Перше підготовче засідання відбулося 25 липня.
- Поділитися: