Зведення Керченського мосту в анексованому Росією Криму жодним чином не змінює статус півострова як невід’ємної частини території України.

Зведення Керченського мосту в анексованому Росією Криму жодним чином не змінює статус півострова як невід’ємної частини території України.

Про це заявила речниця міністерства закордонних справ України Мар’яна Беца в ефірі «112 Україна».

«Це ні в якій мірі не змінює статус Криму, як невід’ємної частини території України, яка тимчасово окупована РФ. Звичайно, ця частина щодо Керченського мосту буде у нашому позові, який зараз розглядається у Морському арбітражі «Україна проти Росії» щодо порушення Росією Конвенції ООН з морського права», — сказала Беца.

Нагадаємо, 15 травня президент Росії Володимир Путін прибув в анексований Крим і відкрив рух по автодорожній частині незаконно зведеного Керченського мосту.

Керченський міст, який Росія почала будувати у Криму після анексії півострова, з'єднує анексований Крим з російським Краснодарським краєм. Його довжина становить 19 кілометрів.

Міністерство інфраструктури України заявило, що готує санкції щодо компаній, причетних до зведення «Кримського» мосту.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Міст у протоці, як колода в оці: про ціну Керченської переправи.

Лідер кримських татар Мустафа Джемілєв впевнений, що Росія побудувала міст через Керченську переправу в анексованому Криму, у першу чергу, з військових міркувань.

Поділитись: