ENRU

Керченський міст в анексованому Криму загрожує безпеці України — Рада нацбезпеки

Побудований Росією Керченський міст, який з’єднує російський Краснодарський край та анексований Крим, створив низку серйозних загроз та методів тиску на Україну.

Про це в інтерв’ю «Інтерфакс-Україна» заявив секретар Ради національної безпеки та оборони Олександр Турчинов.

«Завдяки мосту тепер можна оперативно перекидати значні сили сухопутних військ РФ до Криму з подальшим проведенням наступальних операцій на півдні України», — сказав Турчинов.

Він водночас зауважив, що територія анексованого Криму і так максимально мілітаризована Росією, адже на півострові РФ створила 22-й армійський корпус. Також, за словами Турчинова, Росія продовжує нарощувати сили Чорноморського флоту.

«Ракетні комплекси, розміщені в Криму, можуть наносити удар по наших позиціях в глибокому тилу. Зенітні комплекси С-400 можуть вразити будь-яку повітряну ціль в центральній частині України. Все це являє для нас серйозну загрозу», — наголосив секретар РНБО.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Фальстарт Путіна на Керченському мості.

15 травня президент Росії Володимир Путін прибув в анексований Крим і відкрив рух по автодорожній частині незаконно зведеного Керченського мосту.

Керченський міст Росія почала будувати в Криму після анексії півострова. Його довжина становить 19 кілометрів.

Міністерство інфраструктури України заявило, що готує санкції щодо компаній, причетних до зведення «Кримського» мосту.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Міст у протоці, як колода в оці: про ціну Керченської переправи.

Начальник адміністрації Маріупольського морського порту в Україні Ігор Барський заявляв, що через Керченський міст в Азовське море не зможе зайти понад 100 великогабаритних суден.