Керівницею «Мистецького арсеналу» переобрали Олесю Островську-Люту. Що про неї відомо?

Генеральна директорка «Мистецького арсеналу» Олеся Островська-Люта під час пресконференції з нагоди відкриття першого Фестивалю молодих українських художників, у «Мистецькому арсеналі» в Києві, 28 вересня 2017 року
Генеральна директорка «Мистецького арсеналу» Олеся Островська-Люта під час пресконференції з нагоди відкриття першого Фестивалю молодих українських художників, у «Мистецькому арсеналі» в Києві, 28 вересня 2017 рокуВ'ячеслав Ратинський / УНІАН

Керівницею «Мистецького арсеналу» переобрали Олесю Островську—Люту. Вона очолювала цю установу ще з 2016 року.

Про це свідчить трансляція із засідання конкурсної комісії.

Олеся Островська-Люта була одним із претендентів на посаду директора установи на конкурсі 6 липня. Але тоді конкурсна комісія так і не змогла обрати переможця, оскільки не набрала необхідних п'яти голосів.

Крім того, Островська-Люта виконувала обов'язки директорки у період між першим та другим конкурсом. Під час голосування 8 вересня члени комісії проголосували одноголосно, тому тепер її кандидатуру залишилося затвердити лише керівнику Державного управління справами.

Перед конкурсом кандидатка заявляла, що в разі переобрання планує продовжувати розпочате разом зі своєю командою, зокрема у сфері музейної, освітньої роботи, сучасного візуального мистецтва, літератури, книжкової справи та меншою мірою сучасного театру й музичного мистецтва. Важливим фокусом у майбутній роботі вона називає музей сучасного мистецтва як окрему програму.

«Мистецький арсенал» називають провідною культурною організацією України. Загалом територія комплексу, крім «Старого Арсеналу», розташована на площі понад 10 гектарів. Директора установи обирають на відкритому конкурсі на п'ятирічний термін.

Крім того, 8 вересня відбувся конкурс на посаду директора Національного художнього музею України (НХМУ), пише «Суспільне». Переможницею стала Юлія Литвинець, яка очолювала цю установу й раніше.

Юлія ЛитвинецьЮлія Литвинець / Facebook

Уперше її обрали директоркою у 2016 році, проте фактично вона очолювала НХМУ й раніше — у статусі виконувачки обов'язків.

Литвинець заявила, що планує на посаді завершити реставрацію будівлі музею та пристосувати її до потреб маломобільних людей.

Крім того, вона планує продовжити роботу під час карантину, як це було у 2020 та 2021 роках.

Литвинець зазначила, що попри пандемію, у музей продовжили ходити відвідувачі: «І ми це можемо побачити навіть за фінансовими показниками. Наприклад, наразі свої плани з відвідування ми виконали на 93%. У середньому за рік — від 70 до 100 тисяч відвідувачів».