Завдяки медичній реформі лікарі не прив’язані до одного бюджетного місця, тому ті керівники лікарень, які не адаптуються до нових умов, ризикують залишитися без персоналу.

Про це в ефірі програми «Громадське. Реформа» заявив заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк.

На запитання, що буде з тими головними лікарями і керівниками територіальних відділів МОЗ, які кажуть, що в них і до медреформи було все добре, Ковтонюк відповів: «Скоро вони залишаться без лікарів, тому що лікарі в новій системі можуть «голосувати ногами» і вибирати собі краще місце роботи».

Заступник міністра зазначив, що медреформа звільнила лікарів від можливості бути бюджетниками, прив’язаними до якогось бюджетного закладу.

«Зараз медичні заклади є комунальним некомерційними підприємствами, а кожен лікар має із цим закладом трудовий договір. Він може поміняти заклад, якщо забажає, або взагалі відкрити приватну практику», — пояснив Ковтонюк.

Він додав, що в МОЗ вже бачать, що такий процес розпочався.

«Ми бачимо — де є не дуже адаптивний головний лікар, він, наприклад, вирішив: прийшло більше коштів від Національної служби здоров’я, але він вирішив не піднімати лікарям зарплати і залишив їх як були. Він починає втрачати персонал. Треба підлаштовуватися, ця система більш конкурентна, і треба вміти в цій конкуренції вигравати, надаючи кращі послуги пацієнтам і пропонуючи кращі умови лікарям», — підкреслив заступник міністра.

Нагадаємо, станом на кінець січня 2019 року, договори з Національною службою здоров'я уклали понад 97% комунальних та понад 206 приватних закладів первинної ланки.

Поділитись: