За перші півроку до реформи первинної ланки медицини долучилися більше як 97% комунальних медичних закладів, які змогли виконати всі умови для підписання договору з Національною службою здоров'я. Крім того, договори з НСЖУ уклали понад 206 приватних закладів. Про це заявив в інтерв'ю Громадському заступник міністра охорони здоров'я Павло Ковтонюк.

«Первинна ланка дуже добре зайшла в нову систему. Це теж було для нас трошки здивуванням, бо умовою була не тільки автономізація, але й комп’ютеризація. У всіх мали бути комп’ютери. Нам казали: «Боже, це ж сімейна медицина, села, де там інтернет, де там ті комп’ютери». 99% зараз мають комп’ютери. За один рік знайшли», — розповів Ковтонюк.

За його словами, центри надання первинної медично-санітарної допомоги встановлювали комп’ютери за різні кошти. Деякі — за кошти від Національної служби здоров’я, іншим допомогла місцева влада, десь придбав місцевий депутат.

«Наприклад, у моєму рідному селі на Житомирщині мажоритарний депутат від «Опоблоку» придбав комп’ютерне обладнання для медреформи», — додав заступник міністра охорони здоров’я.

За словами Ковтонюка, не прийняли нові правила одиниці й там проблема радше політична, аніж світоглядна.

«Є декілька регіонів, які цілий рік вірили, що нічого не буде. І навіть в останній момент, коли вже було зрозуміло, що все буде, все одно вони були вперті. Ну зараз вони напевне фінансуються з місцевого бюджету. Щодо одного випадку я точно знаю, бо це мажоритарний округ одного з дуже великих противників не тільки медичної реформи, а й України як держави в цілому (за інформацією Громадського йдеться про Євгена Мураєва, який обрався до парламенту у Зміївському районі у 181 окрузі — ред). Вони не почали реформу в себе», — розповів чиновник.

Він також зазначив, що у МОЗ були здивовані кількістю приватних закладів.

«Найбільше я здивований тим як приватний ринок відреагував. Ми відкрили йому дорогу до бюджетного фінансування, до конкуренції за гроші платників податків. І на цей рік 206 закладів приватних уклали договори з Національною службою здоров’я. Це кожен 5. Це дуже багато. Ми думали будуть одиниці», — додав Ковтонюк.

Раніше повідомлялося, що комунальні медзаклади можуть підписати договір з Нацслужбою у будь-який момент.

У 2018 році у Міністерстві охорони здоров'я заявляли, що держава не виділятиме коштів для поліклінік, які не уклали договори з Національною службою здоров’я.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Держава оплачуватиме 12 нових аналізів, біопсію, рентгени, операції одного дня. Детально про «Безкоштовну діагностику»

Станом на серпень 2018 року повідомлялося, що 85 приватних клінік та лікарів-підприємців підписали договори з Національною службою здоров'я, що передбачає можливість для пацієнтів обирати сімейного лікаря серед фахівців цих закладів.

У червні Супрун повідомляла, що Національна служба здоров’я уклала договори з 12 приватними клініками в Україні. Відтак, з червня держава вперше почала фінансувати послуги в приватних медзакладах.

Нагадаємо, 2 квітня в Україні розпочалась національна кампанія «Лікар для кожної сім’ї», яка передбачає укладання договору з лікарем, послугами якого ти користуєшся. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Лікар для кожної родини»: як підписати угоду з сімейним лікарем».

Поділитись: