Керівник «РИА Новости Україна» Кирило Вишинський, якого підозрюють у державній зраді, отримав російське громадянство у 2015 році.

Керівник «РИА Новости Україна» Кирило Вишинський, якого підозрюють у державній зраді, отримав російське громадянство у 2015 році.

Про це повідомляє Слідчий комітет Російської Федерації.

«15 травня 2018 року в Києві посадові особи Генеральної прокуратури України затримали і притягнули до кримінальної відповідальності за державну зраду головного редактора інформаційного порталу «РИА Новости Україна» Кирила Вишинського, який отримав громадянство Російської Федерації у вересні 2015 року», — йдеться у повідомленні.

Зазначимо, що Служба безпеки України викликала на допиту 47 осіб у справі про державну зраду директора видання «РИА Новости Україна» Кирила Вишинського.

15 травня 2018 року СБУ провела обшуки в офісі «РИА Новости» та затримала керівника інформагентства Кирила Вишинського. 

Вишинському оголосили підозру у державній зраді. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Російський паспорт і медаль «За повернення Криму»: що відомо про затриманого головреда «РИА Новости»

У Росії обурились через обшуки в приміщеннях інформагентства «РИА Новости Украина» у Києві. Також Слідчий комітет РФ порушив справу щодо затримання головреда «РИА Новости» в Україні.

В СБУ повідомляли, що Вишинський нагороджений державною нагородою Росії — так званою медаллю за «повернення» Криму.

Також, за даними СБУ, Вишинський отримував 53 тисячі євро щомісячно на свою діяльність. У керівника інформагентства «РИА Новости Украина» також знайшли російський паспорт.

США заявили, що розуміють дії України щодо «РИА Новости». Водночас, у ОБСЄ стурбовані обшуками в «РИА Новости» у Києві.

Поділитись: