Департаменту спецрозслідувань Генеральної прокуратури України створювали перешкоди, через які понад 5 місяців не розслідувалася справа колишнього політтехнолога Януковича Пола Манафорта.

Департаменту спецрозслідувань Генеральної прокуратури України створювали перешкоди, через які понад 5 місяців не розслідувалася справа колишнього політтехнолога Януковича Пола Манафорта.

Про це в ефірі програми «Нині вже» на Громадському сказав керівник Департаменту спецрозслідувань Генпрокуратури Сергій Горбатюк.

«Мав місце не прямий тиск щодо вказівки не розслідувати, мало місце створення перешкод, яке призвело до того, що низка справ упродовж понад 5 місяців не розслідувалися», — сказав Горбатюк.

Він відзначив, що розслідування відновилося після того, як в американському виданні New York Times у травні 2018 опублікували матеріал, що стверджував «замороження» Генпрокуратурою розслідування справи Манафорта.

«Потім були винесені доручення слідчим продовжувати розслідування. Це відбулось 5 травня. А з 20 листопада 2017 розслідування не відбувалося не зважаючи на наші скарги на рішення генпрокурора», — додав Горбатюк.

Генпрокуратура розслідує чорну бухгалтерію «Партії регіонів» стосовно великих епізодів корупції у 2007-2012 роках. У так званій «амбарній книзі» ПР кілька записів стосувалися і Пола Манафорта. За словами Горбатюка, розслідування стосовно Манафорта приєднане до великої справи щодо створення злочинної організації колишнім оточенням Януковича.

Зазначимо, що 23 травня генпрокурор Луценко заявив, що ГПУ не «заморожувала» справу Манафорта та запропонувала США спільне розслідування.

Манафорта звуинувачують у відмиванні грошей, ухиленні від податків і шахрайстві, його також звинувачують в тому, що займався лобіюванням інтересів в США  уряду України часів Віктора Януковича, хоч не був зарєстрований, як іноземний агент.

У серпні 2016-го НАБУ опублікувало частину документів «чорної бухгалтерії» із прізвищем Манафорта.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Криваві гроші»: що відомо про ймовірну  причетність Манафорта до розстрілів на Майдані.

Усього, згідно з офіційними документами, Манафорт отримав понад 12 мільйонів доларів від Партії регіонів з 2007 по 2009 роки. Також повідомлялося, що в США розслідуватимуть можливу участь Манафорта в корупційних схемах в Україні

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як Манафорт хотів інформаційно знищити Тимошенко— нові факти з розслідування The Guardian.

У травні 2018 року газета The New York Times повідомила, що Генпрокуратура України у квітні «заморозила» розслідування чотирьох справ, які стосуються Пола Манафорта та перешкоджала взаємодії українських слідчих з офісом спецпрокурора США.

Сенатори США попросили Луценка пояснити ситуацію щодо співпраці ГПУ і Мюллера у справі Манафорта.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Манафорт здійснив з десяток поїздок до України після Майдану» — інтерв'ю Громадського з американським публіцистом Франком Фоером. 

Поділитись: